5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

BTC’den Müjdeli Haber! Bitcoin Fiyatı Kritik Seviyeyi Aştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ark Investment Management LLC’nin CEO’su Cathie Wood, Tesla Inc. CEO’su Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’in destekleriyle momentumunun artmasının ardından, Bitcoin fiyatı hafta sonu Mayıs ayı başından bu yana ilk kez kritik bir teknik seviyeyi aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto parası 12 Mayıs’tan bu yana ilk kez Cumartesi günü 50 günlük hareket ortalamasının üzerine çıktı. Pazar günü yükselişine devam ederek 34.609 dolara kadar yükselen Bitcoin, beş gündür art arda yeşil bölgeden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

bitcoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu haftanın başında BTC fiyatı, uzmanlara göre potansiyel olarak çok daha ciddi düşüşlerin tetiklenebileceği bir bölge olan 30.000 doların altına inmişti. Ancak Bitcoin Çarşamba günü gerçekleşen “The B Word” konferansında Elon Musk’ın Bitcoin’in başarılı olmasını istediğini ve uzay keşifleri şirketi SpaceX’in de bünyesinde BTC bulundurduğunu açıklamasından sonra BTC fiyatı gözünü yukarılara dikti. Cathie Wood tüm şirketlerin bilançolarına Bitcoin eklemeyi düşünmesini tavsiye ettikten sonra Twitter CEO’su Jack Dorsey ise BTC’nin dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu söylemişti.

Analizci Bitcoin Fiyatını Değerlendirdi

Kripto türev borsasaı Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, Cuma günü e-posta yoluyla konuyla ilgili şu açıklamaları yapmıştı: “Haftalardır ilk kez boğa lehine sinyaller görmeye başladık ve Bitcoin’in 30.000 dolar ile 40.000 doların arasındaki kanalının yukarı kenarına doğru hareket etmesini bekliyoruz. Opsiyon aktivitesine baktığımızda 35.000 doların Temmuz ayında Bitcoin için bir tavan görevi göreceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki aylarda BTC 35.000 dolar ile 40.000 dolar arasında çok da büyük dirençler ile karşılaşmayabilir.”

Bitcoin fiyatı haftalardır 30.000 dolar ile 40.000 dolar arasında yatay hareket sergiliyor. Her ne kadar bu sağlam kanal birkaç kere özellikle aşağıya doğru kırılsa da BTC fiyatı tekrardan rayına oturmuşa benziyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Kendi Rekorundan Yüzde 50 Değer Kaybetti - Piyasalarda Bundan Sonra Ne Bekleniyor?

Cathie Wood ve Jack Dorsey çok uzun zamandır sadık birer BTC savunucusu olsalar da aynı durum Elon Musk için geçerli değil. Daha önce birçok kez Twitter üzerinden Bitcoin’e olan desteğini yineleyen Musk, Mayıs ayında aniden BTC karşıtı bir tavır almaya başlamıştı. The B Word etkinliğinde Musk’ın BTC’nin başarılı olduğunu görmek istediğini açıklamasının ardından yatırımcılar kısmen de olsa rahat bir nefes almıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar