7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

BTC’nin Arzı İstikrarlı Bir Şekilde Düştüğü İçin Bitcoin 50.000 Doları Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı dün itibariyle 46.000 dolar seviyesine geri dönmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48.985 dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

4 saatlik grafiklere hızlı bir bakış, kısa bir sağlamlaşma aşaması gibi görünen en üst sıradaki kripto para alım satımını gösteriyor ancak BTC hâlâ daha yüksek düşükler modeliyle yükseliş momentumunu korumaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

BTC mevcut hızını ve yapısını koruyabilirse hafta sonu sona ermeden önce muhtemelen 50.000 dolar seviyesine doğru bir hareket görülebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Decentrader’daki analistler tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in likit arzı azaldıkça en üst seviyedeki kripto paraya olan talebin, uzun bir süre boyunca zincir üzerinde hareket etmeyen BTC sayısını arttırdığını gösteriyor.

BTC şu anda yaklaşık dört milyon tokenlik bir likit arzına sahip ve balinalar ile kurumsal yatırımcılar bu yeni ortaya çıkan varlık sınıfına ilgilerini arttırdıkça, bu miktar Haziran 2020’den beri istikrarlı bir şekilde düşüyor.

Büyük paralı oyuncuların büyüdüğüne dair daha fazla kanıt, 1.000 BTC’den fazla BTC tutan cüzdanlardaki artışa bakarak bulunabilir. Büyük cüzdanların sayısı arttıkça daha küçük cüzdanların sayısı sabit kaldı veya azaldı; bu da “daha büyük oyuncuların daha küçük oyuncuların Bitcoinlerini topladığını” gösteriyor.

PayPal kripto parayı daha derinden araştırıyor

PayPal, kripto hizmetlerini Birleşik Krallık sakinlerine genişletmeyi planladığını duyurunca kripto para sektörü için ek yükseliş haberi geldi.

Bu, ABD dışındaki ilk kullanıcıların, 2021’in 2. çeyreğinin sonunda PayPal ve Venmo uygulamalarında bulunması gereken platform üzerinden kripto satın alabilecekleri anlamına geliyor.

PayPal ve Cash App beğenilerine ayak uydurmak için Apple Pay, Apple Wallet kullanıcılarının alışveriş yapmak için BitPay kartlarını kullanmalarına izin verecek yeni bir BitPay ortaklığını açıkladı.

İlgili Haber:  Boğa Koşusu Aniden Hızlanırken Bitcoin 50.000 Dolarlık Eşiği Kısa Bir Süreliğine Aşmayı Başardı

Ayrıca Grayscale Investments’in Delaware Eyaleti’nde yeni açılan bir şirket kaydı, varlık yöneticisinin Yearn Finance’i gelecekteki potansiyel bir teklif olarak gördüğünü gösterdiği için yakında merkezi olmayan finansa yeni bir maruz kalma düzeyi getirebileceği de ortaya çıktı.

Dalgalı ticaret yapısı geleneksel piyasalarda tonu belirliyor

Geleneksel piyasalar, 11 Şubat Cuma günü federal düzenleyicilerin GameStop ve AMC gibi hisse senetlerinde görülen son vahşi hareketlerle ilgili piyasa manipülasyonu belirtileri için Robinhood ve Reddit’e soruşturma başlattığını duyurmasının ardından erken bir baskı ile karşılaştı.

Erken düşüşün üstesinden gelindikten sonra üç ana endeks yukarı tırmanmayı başardı ve S&P 500 ile NASDAQ sırasıyla %0.47’lik ve %0.50’lik artışlarla rekor seviyelerde kapattı. Dow ise %0.09’luk pozitif bir kazanç elde etmeyi başardı.

Daha geniş çapta kripto para piyasası, birden fazla projenin çift haneli kazançlar ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini görerek yükselişini sürdürdürmesini sağladı.

Ethereum (ETH) cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.863 doları yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak belirleyerek daha derinlere indi. Polkadot (DOT) ise en iyi performans gösteren ilk 10 coin arasında yer aldı ve yeni bir zirve için bir gecede %21 artış yaşayarak 29.52 dolara çıktı.

Diğer önemli coinler arasında, 2021’de 1.84 dolardan %38 artış gösteren saf hisse ispatı protokolü Algorand (ALGO) ve 5.41 dolarlık yeni rekor yükseklikte fiyatını %23 arttıran Tezos (XTZ) yer alıyor.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.48 trilyon dolar olarak belirlenirken Bitcoin’in hakimiyet oranı %60.4’te kalıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar