30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

BtcTurk’te Teknik Aksaklık Nedeniyle Erişim Sorunu Yaşanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası BtcTurk’te erişim sorunu yaşanıyor.

Binance indirim kodu

Sorunun dün gece 21.00 civarında başladığı tahmin ediliyor. Yaşanan sorun hem web hem mobil uygulamayı etkilemiş durumda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Konuyla ilgili ilk açıklama BtcTurk’ün Twitter hesabından geldi. BtcTurk Destek hesabından atılan tweette, servis sağlayıcıdan kaynaklanan bir teknik aksaklıktan dolayı bazı kullanıcıların uygulamalara erişim sorunu yaşadığı belirtildi.

Bu tweetten yaklaşık 5 saat sonra atılan başka bir tweette ise teknik aksaklığın Microsoft Azure kaynaklı olduğu ve Microsoft mühendislerinin soruna baktığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak daha sonra Microsoft Azure’dan da bir açıklama geldi.

Microsoft Azure Destek hesabından yapılan açıklamada, “Mühendislerimiz BtcTurk ile sorunu çözmek için çalışıyor. Daha fazla detay ve güncelleme için lütfen BtcTurk ile görüşün” denildi.

Kurucu Kerem Tibuk’tan açıklama

Ayrıca BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk’tan konuyla ilgili bir açıklama geldi. Tibuk attığı tweet ile, sorunun Microsoft kaynaklı olduğunu, ekiplerin uğraştığını, biraz zaman alabileceğini ancak endişelenecek bir durum olmadığını söyledi.

2013 yılında kurulan BtcTurk Türkiye’nin ve hatta dünyanın ilk Bitcoin borsalarından biridir.

İlgili Haber:  Chainalysis'in Yeni Raporuna Göre: Türkiye Orta Doğu'da Kripto Para Piyasasının Lideri

blank

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar