1 Ekim 2022, Cumartesi
22.9 C
İstanbul

Bu 3 Altcoinin Fiyatı Son 24 Saatte %20’nin Üzerinde Yükseldi: Fed Etkisi mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ECOMI (OMI), Aragon (ANT) ve Ramp (RAMP) fiyatı son 24 saatte %20’nin üzerinde değer kazandı. Altcoin fiyatlarının Fed duyurusuna olumlu tepki verdiği düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ECOMI (OMI), Aragon (ANT) ve Ramp (RAMP) fiyatı son 24 saatte %20’nin üzerinde değer kazandı.
  • Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasası genelinin Fed açıklamalarına olumlu tepki verdiği düşünülüyor.

Fed Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada 2022’de faiz oranlarını en az üç kez artıracaklarını ve Mart 2020’de koronavirüsün ortaya çıkmasından bu yana yürürlükte olan tahvil satın alma programını yavaşlatma planlarını kamuoyu ile paylaştı.

Binance indirim kodu

Duyuruyu takiben Bitcoin (BTC) fiyatı %1.65’lik kazanç elde ederek 49.000 Doların üzerine; ikinci en büyük kripto para ve en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) ise 4.000 Doların üzerine yükseldi. Bu süreçte bazı altcoinler de dikkat çekici bir fiyat artışı kaydetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

OMI, ANT ve RAMP’da %20’lik Fiyat Artışı

ECOMI, kullanıcıların bir değişim aracı olarak projenin yerel OMI tokenini kullanarak sosyal ağ hizmeti üzerinden NFT satın alabilecekleri ve paylaşabilecekleri blok zinciri tabanlı bir dijital koleksiyon pazarı oluşturmaya odaklanan teknoloji şirketidir.

ECOMI ekosistemi geçtiğimiz günlerde de NFT projeleri için özel olarak tasarlanmış bir Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü olan Immutable’a geçiş yapacağını açıklamıştı.

Projenin yerel tokeni OMI ise son 24 saatte yaklaşık %20 oranında artarak mevcut fiyatı olan 0.0069 Dolar seviyesine ulaştı.

Aragon Nedir?

Aragon, topluluk katılımını teşvik etmek için yönetişim yapıları geliştiren merkezi olmayan özerk organizasyonları (DAO’lar) destekleyen Ethereum blok zinciri tabanlı bir protokoldür.

Aragon protokolünün yerel tokeni olan ANT da dün yapılan Fed açıklamalarına olumlu bir tepki gösterdi. ANT fiyatı bir ara 7.61 Dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra şu dakikalarda 7.07 Dolar seviyesinden işlem görmeye başladı. Bu anlamda ANT’taki fiyat artışı hâlâ %10’un üzerinde kalmaya devam ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 23.800 Dolara Yükselirken Litecoin, Dogecoin ve Diğer Büyük Hacimli Altcoinler de Yükseliyor

RAMP İşlem Hacminde %800 Artış

RAMP, yatırımcıların sermayeyi daha verimli kullanmalarına yardımcı olan çok zincirli bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolüdür.

RAMP tokeninin son 24 saatlik işlem hacminde neredeyse %800’lük bir artış yaşandı. Bu süreçte RAMP fiyatı 0.27 Dolarlık tarihi zirvesini gördükten sonra şu dakikalarda 0.20 Dolar seviyesine kadar geriledi.

RAMP altcoinindeki fiyat artışı, bir likidite madenciliği teşvik programının başlatılmasının protokolde kilitlenen toplam değerde keskin bir artışla sonuçlanmasından hemen sonra geldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar