Bu 5 Altcoin, Bu Hafta Bütün Büyük Kripto Para Birimlerini Yeniyor

Bitcoin (BTC), yeni bir yükseliş dalgasıyla 19.000 doları aşmış olsa da kripto tüccarları bugün itibariyle altcoinlerle ilgileniyor.

Birçok kripto tüccarının “alternatif sezonun” başlangıcı olduğunu müjdeledikleri büyük kripto para birimleri, üç yıl içindeki en büyük kazançlarını görüyor.

XRP ve XLM yeni “alternatif sezonun” başında

Tümü en az 1 milyar dolarlık piyasa değerine geri dönen en büyük beş altcoin dikkat çekiyor.

XRP

Ripple’ın XRP tokeni, %110’u aşan haftalık kazançları sayesinde ilginç bir durgunluğun ardından sosyal medyada dikkat çekmeye başladı.

XRP/USD, Coinbase’in büyük bir teknik kesinti yaşamasıyla birlikte gelen %30’luk ani bir çöküşten önce 0.92 dolara ulaşarak 0.62 dolardan işlem gördü.

Bununla birlikte tokenin, hali hazırda 3 doların üzerindeki zirvesinden ya da tüm zamanların en yüksek seviyesinden kabaca %80 uzakta kaldığı belirtildi.

XRP’ye karşılık Bitcoin ise şu anda Aralık 2017’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %3’lük bir uzaklıkta yer alıyor.

Stellar Lumen (XLM)

XRP’nin yeniden dirilişinin arkasında Stellar Lumen (XLM), 0.18 doları geçmek ve haftalık %90’ın üzerinde getiri sağlamak için günlük kazançlarını aşmış bulunuyor.

Boğa piyasalarında XRP’yi takip etme eğiliminde olan bu kardeş altcoin için klasik bir hareket sergileyerek Lumen, Kasım 2018’den itibaren sonunda pozisyonuna geri dönüyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.60 doların biraz üzerine çıkmayı başarıyor.

Cardano’nun ADA’sı

Bu hafta bir başka büyük başarı öyküsü olan Cardano’nun ADA tokeni haftalık kazançlarının %50’sini aştı ve bunların çoğu çarşamba günkü altcoin eyleminden önce gerçekleşti.

Şu anda 5 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri olan Cardano, 0.16 doları düşürerek sekizinci en büyük kripto para birimi oldu.

  SEC Davasının Ardından XRP Fiyatı 0.26 Dolara Geriledi

Bununla birlikte, 1 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerinin olduğu bir ortamda, yatırımcıların önceki yıllardan önemli getiri elde etmeleri için çok fazla zemin olduğu kaydedildi.

IOTA (MIOTA)

Haftalık en büyük dördüncü artış, çarşamba günkü haftalık kazançları %50’nin biraz altında olan Iota’ya (MIOTA) aitti.

Şu anda CoinMarketCap’in kripto para birimleri listesinde 26. sırada bulunan Iota, bu hafta 0.36 dolara ulaştı ancak 5.50 dolara yakın olan ve tüm zamanların en yüksek seviyesine giden yolun kesinlikle belirsizliğini korumaya devam ettiği belirtildi.

Dash

Altcoin tüccarları arasında tanıdık bir yüz olan Dash, geçtiğimiz yedi günde Dash/USD değerinin yaklaşık %40 artmasıyla haftanın yükselenleri arasında geride kaldı.

Çifti 115 dolardan işlem gören altcoin’in hala 1.500 dolarlık rekorunun çok uzağında olduğu görüldü.

Popüler kripto tüccarı Scott Melker, endeksin bu hafta yukarı doğru kırılmadığını belirterek alternatif bir sezonun bu şekilde görüldüğünü hatırlattı. Hakim tablonun 2017’yi oldukça anımsattığının altını çizen Melker, altcoinlere dair coşku dolu bu haftanın inanılmaz olduğunu söyledi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın