2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Bu 5 Altcoine Dikkat! Güney Kore Merkezli Kripto Borsası Upbit Platformundan Çıkarıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Güney Kore merkezli kripto para borsası Upbit, beş kripto paranın listesinden çıkarılacağını duyurdu. Söz konusu haber, piyasada düşüşe neden oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Güney Kore menşeli kripto para borsası Upbit, beş kripto parayı delist ediyor.
  • Bu kripto paralar: Maro, Paycoin, Observer, Solve.Care ve Quiztok.

Güney Kore menşeli kripto para borsası Upbit, 18 Haziran’da beş kripto parayı delist edecek. Bunlar: Maro, Paycoin, Observer, Solve.Care ve Quiztok.

Binance indirim kodu

Upbit, Beş Kripto Parayı Neden Listesinden Çıkarıyor?

Borsa, söz konusu kripto paraların piyasa adaleti için gerekli beklentileri karşılamadığını açıkladı. O zamandan bu yana, beş kripto paranın fiyatında düşüş yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Borsa, geçen hafta yaptığı listeden çıkarma duyurusunda, “Upbit, güvenli işlemleriniz için her zaman elinden gelenin en iyisini yapacaktır.” dedi.

Maro (MARO) günü 0.25 Dolardan açmıştı ancak delist duyurusunun ardından %48’lik bir düşüş yaşayarak 0.13 Dolara kadar geriledi.

Paycoin (PCI) ise 11 Haziran’da 1.05 Doların üzerindeki fiyatından %40 düşüşle 0.65 Dolara kadar düştü. Benzer şekilde Solve.Care (SOLVE) de 11 Haziran’da 0.15 Dolardan 0.09 Dolara geriledi.

Observer (OBSR) ise MARO veya PCI’dan daha da vahim bir düşüş yaşadı. %50’lik kayıp yaşayan kripto para 0.14 Dolardan 0.07 Dolara geriledi. Son olarak Quiztok (QTCON) da 0.59 Dolardan 0.29 Dolara gerileyerek %51’in üzerinde kayıp bildirdi.

Dahası Upbit borsası dört farklı nedene atıfta bulunarak 25 token için benzer açıklamaları yaptı. Bu nedenler: küresel likidite sorunu, teknik yetersizlik, bilgilerin kamuya açıklanmasındaki eksiklik ve ekip yetkinliğindeki problemler.

Güney Kore, Kripto Paralara Baskı Yapmaya Devam Ediyor

Güney Kore borsalarından, Eylül ayına kadar yasal işletme lisanslarını almaları isteniyor. Bu, kendilerine sponsor olacak bir bankacılık ortağını kolayca bulabilen Bithumb, Upbit ve Korbit gibi büyük platformlar için sorun olmadı. Ancak daha küçük borsalar, bu düzenlemeden olumsuz etkilenmiş görünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin ve XRP Fiyatı Az da Olsa Düştü; Kripto Boğaları Nefes Aldı

Ayrıca ülkedeki çapraz ticaret uygulaması da yasaklandı. Bu finansal aktivite, ticareti kaydetmeden aynı varlığı alıp satma uygulamasını ifade eder. Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), bu tür işlemlerin bundan sonra resmi olarak kaydedilmesini talep ediyor.

Mevcut düzenleyici zemin, son listeden çıkarma haberlerini de tetikleyen temel unsur oldu. Yetkililer olağandışı kripto para faaliyetlerine karşı önlem alırken; borsalar da benzer bir yöntemi takip ediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar