9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Ağındaki Bu Altcoin, 24 Saat İçinde %324 Yükseldi!

Önemli Gelişmeler

Ethereum’un DeFi dünyasının lideri olması herkesçe biliniyor. Aslına bakılırsa ETH ağına dair bu genel bilginin şu an için kanıtlanması gerekmiyor ancak buna rağmen her geçen gün yeni altcoin sürprizleri ile karşılaşıyoruz. Birkaç gün önceye kadar pek de bilinmeyen kripto paralardan biri olan “NU”, rekor seviyelere ulaştı ve kripto para dünyasına DeFi’nin maharetlerini sergiledi.

blank

NU Altcoininde Yenilik Olarak Neler Var?

Ethereum’un gizlilik odaklı Katman 2 çözümlerinden olan NuCypher ve Keep Network, 4 ay önce Haziran ayında duyurdukları birleşme işlemine giderek yaklaşıyor.

blank

Bu birleşme şimdiye kadar gerçekleşmiş ilk merkezsiz, on-chain ağı hard birleşmesi olarak tarihe geçecek ve birleşme sonucunda ortaya çıkan platform Threshold Network adını alacak. Yeni platformun tokeni kısa isim olarak yalnızca “T” harfiyle temsil edilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ancak hepsi bu kadar da değil. Kısa bir süre önce ağ, “T” üzerinde Ethereum ağında yayınlanacak ilk merkezsiz ve izinsiz bir wrapped Bitcoin olan tBTCv2’nin yayınlanacağını duyurdu. Buna rağmen, NuCypher’ı kripto para haberlerinin manşetlerine taşıyan olay ise bu değil, yaptığı fiyat hareketiydi.

15 Ekim tarihinde, NuCypher’ın hayata geçişinin ilk yıldönümünde NU tokeni adeta çıldırdı. Yalnızca 24 saat içerisinde %374 yükselen kripto para bir sonraki günde kazandığı miktarlar ile toplamda %430 yükseliş yaşamış oldu. Bunun sonucunda, söz konusu tokenin ilerideki partneri Keep Network’ün tokeni KEEP de 48 saat içerisinde %126 yükseliş gösterdi.

15 Ekim’deki yükselişin arkasında, bu Ethereum DeFi tokeninin kripto para alım satım platformu Bitrue’da yayınlanması da yer aldı.

Borsada listelenmesinin ve piyasaya çıkışının yarattığı heyecan dalgası o denli büyüktü ki, yükselişin etkileri bugün bile hissedilebiliyor. Altcoine ait on-chain verileri şu anda, alım satım yapılan hacmin, tokenin tüm piyasa değerinin %67.8’ine tekabük ettiğini gösteriyor.

İlgili Haber:  Tanınmış Hacker, Kripto VC Firması Paradigm’da Çalışmaya Başlıyor

NU tokeni böylelikle, kripto para piyasasında son 1 haftadır en yüksek performansı gösteren altcoin oldu ve onu da KEEP takip etti. Analistlere göre bu durum, DeFi dünyasındaki büyümenin ne kadar hızlı ve büyük çaplı olabileceğine işaret ediyor.

Bitcoin fiyatının rekor kırmaya çok yakın olmasıyla birlikte altcoin piyasası ise yaşadığı durgun seyriyle dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend