27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bu Altcoin Yeni Güncellemesiyle Beraber Büyük Sıçrama Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Ethereum düşüşe geçerken Avalanche (AVAX) ise gerçekten etkileyici bir şekilde pozitif ayrıştı. AVAX Blockchain’ini daha verimli hale getirecek güncellemenin yakında çıkacak olmasının bunu tetikleyen etken olduğunu düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Avalanche’nin geliştirici ekibi Temmuz ayının sonunda, halihazırda var olan Ethereum-AVAX köprüsünü tamamen elden geçirdiler. Avalanche, Medium üzerinden paylaştığı duyurusunda, ETH-AVAX köprüsünün yeni versiyonunun, eskisinden tam beş kat daha ucuz olduğunu söylemişti.

Binance indirim kodu

Bu duyuruya bazı kullanıcılar ve yatırımcılar inanmışa benziyor. Bu duyurudan beri AVAX fiyatı önemli ölçüde artış gösterdi. Ethereum rakibi olarak lanse edilen Avalanche, aylık bazda değerlendirildiğinde %121’den fazla değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla eş zamanlı olarak, AVAX DeFi protokollerinde bulunan akıllı sözleşmelerdeki sermayede de pozitif gelişmeler izlendi. Son 30 gün içerisinde, sistemde bulunan 152 milyon dolar 260 milyon dolara fırlayarak %70’in üzerinde yükseliş kaydetti. Aynı zaman aralığında Avalanche fiyatı 10.19 dolarken, bu yazının yazıldığı anlardaki 23.58 dolara kadar çıkarak fiyatını iki katından fazlasına taşıdı.

AVAX Apricot Phase 3 Kısa Bir Süre Sonra Mainnet’e Geliyor

Ancak söylemek gerekir ki, AVAX fiyatını son haftalarda canlandıran etkenler yalnızca ETH-AVAX arasındaki köprüdeki gelişmeler ile sınırlı değildi. Özellikle 24 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen Apricot Phase 3 (AP3) güncellemesi, Avalanche topluluğu arasında bir heyecan dalgasına neden oldu.

AP3, “Moderato” adı verilen yeni bir algoritma sayesinde dinamik bir işlem ücreti sistemine kavuşuyor. Bununla birlikte Avalanche üzerindeki ağ yükü uzun vadede belirlenmiş bir seviyede stabil bir şekilde çalışabilecek. Ağ, hedef değerin üzerindeki yüklerde çalışmaya başladığında en düşük işlem ücreti miktarı da artacak ve kullanıcılar blok içerisinde kendi işlemlerinin ele alınması için daha fazla para ödemek zorunda kalacak. Ağ, hedef değerin altındaki yüklerde çalışırken ise bu en düşük işlem ücreti de azalacak.

İlgili Haber:  Bitcoin 40.000 Doların Altına Düşerken DASH Fiyatı %100 Arttı

Sonuç olarak ise, bu yeni sistemin AVAX ağı üzerindeki işlem ücretlerinin stabilitesine katkıta bulunması ve ağın gözle görülür bir biçimde eskisine göre daha verimli çalışması bekleniyor. Ayrıca yeni güncelleme ile beraber Avalanche, EIP-1559 güncellemsini alan Ethereum Sanal Makinesi ile de uyumlu olmayı sürdürecek.

Avalanche Üzerindeki Yeni DEX Kullanıcı Dostu Yapısıyla Dikkat Çekiyor

Merkezsiz finans (DeFi) sektörü Avalanche (AVAX) üzerinde büyümeye devam ediyor ve Avalanche üzerinde kısa bir süre önce yeni bir merkezsiz borsa (DEX) olan Dexalot dikkat çekiyor. Yeni borsa, merkezi borsalara benzer bir şekilde kullanıcı dostu bir borsa olma hedefi taşıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar