5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bu Altcoini Satın Almayı Düşünenler Dikkat! Uzmanlara Göre Tehlike İşaretleri Var

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kim Kardashian ve birçok ünlü isim Ethereum Max adlı kripto paranın reklamını Instagram hesaplarından yaptı. Ancak bir uzmana göre bu kripto paraya yatırım yaparken çok dikkatli olmakta fayda var.

Binance indirim kodu

Pazar günü, ABD’nin en ünlü isimlerinden biri olan Kardashian, 228 milyon adet kullanıcısına “büyük bir duyuru” yaptı. Kardashian, “arkadaşlarının” kendisine Ethereum Max tokeninden bahsettiğini söyledi ve bu kripto paranın web sitesine bir link bıraktı.

Binance indirim kodu

Bu reklam Kardashian’ın tipik reklamlarına benzemiyordu, Kardashian genellikle bireysel işletmeler, kendi ailesi ve moda ile ilgili paylaşımlar yapıyordu. Ethereum Max ise, Coinbase ya da Robinhood gibi borsalardan kolaylıkla satın alınamadığı için böyle büyük influencer’ların tipik bir sponsoru değildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ethereum max

Ethereum Max Yalnızca 1 Ay Önce Piyasaya Çıktı

Yalnızca 1 ay kadar önce piyasaya çıkan tokenin reklamını yapan tek ünlü isim de sadece Kardashian olmadı. Geçtiğimiz hafta eski boksör Floyd Mayweather da üstünde Ethereum Max (EMAX)’in web sitesi bulan t-shirt ve kemer ile sahne aldı. Ayrıca gerçekleştirdiği etkinliğe sanal bir şekilde girilebilmesi için de bu coini kullanabileceklerini söyledi.

Eski NBA yıldızlarından Paul Pierce da aynı etkinlikte üzerinde büyük bir Ethereum Max logosu olan bir kıyafet tercih etmişti.

Ünlü isimlerden gelen bu destekler Ethereum Max için işe yaramışa benziyor. 29 Mayıs tarihinde EMAX, CoinMarketCap verilerine göre 118 milyon dolar değerinde token sattı. 13 Haziran tarhiinde ise bu miktar 24 milyon dolardı. 15 Mayıs’tan bu yana 2 katrilyon token piyasaya süren EMAX’in, yayınladığı bildiriye göre 100.000’in üzerinde yatırımcısı bulunuyor.

Ancak birçok kişiye göre, reklamını yapan ünlü isimler dışında bu coin ile ilgili bilinen pek bir detay bulunmuyor. Bazı uzmanlar Ethereum Max ve bunun gibi coinlerin oldukça riskli yatırımlar olabileceği konusunda uyarıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin %8 Değer Kazandı: Kripto Para Yükselişi Devam Edecek mi?

Ne kadar çok kişi bu tokenlerin varlığından haberdar olursa, o kadar çok kişi bunlara yatırım yapıyor ve fiyatlar yükselmeye başlıyor. Ancak insanlar satın almayı bıraktığında ya da coinlerini satmaya başladıklarında ise fiyatlar bir anda dibe vuruyor. Bitcoin ve Ethereum gibi eski coinler yatırım olarak tutulabileceklerini kanıtlasa da yeni coinler bu tür bir altyapı ya da pratik uygulamasına sahip değiller, bu yüzden uzmanlar bunların çok riskli olduğu konusunda uyarıyor.

Kripto trader’ı Scott Melker’a göre Ethereum Max için de benzer şekilde tehlike çanları çalıyor: “Bu coinlerin fiyat olarak atmasındaki temel etken spekülasyondur.

Lark Davis EMAX’in Bir Ponzi Şeması Olduğunu Düşünüyor

Ayrıca projenin paylaşmış olduğu herhangi bir “White Paper’ı” da bulunmuyor. White paper genellikle tokenlerin gelecekteki planları hakkında bilgiler içeriyor ve yatırımcıları bilgilendiriyor. Bu belgeler genellikle kripto paraların geliştiricileri tarafından yayınlanıyor. Ethereum Max geliştiricileri ise Discord’dan yaptıkları açıklamalarda, “bir aksilik olmazsa” kendi White Paper’larını birkaç hafta içinde yayınlayabileceklerini açıkladı.

Melker’a göre bu kripto para hakkında online ortamda çok az bilgi bulunuyor ve kullanım amaçları da net değil. Youtuber Lark Davis Ethereum Max’in bir tür ponzi şeması olduğunu söyledi ve bu tür bir kripto paraya yatırım yapanların yatırımlarını kaybetme tehlikesi geçirebileceğini belirtti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar