İngiltere merkezli haber kaynaklarına göre, Londra merkezli bir Bitcoin cüzdan şirketinin önümüzdeki aylarda Birleşik Krallık’ta büyük miktarda halka arz gerçekleştirmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Bitcoin uygulaması halka açılmayı planlıyor

Yeni bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) Avrupa’da ticaret yapmak için onaylanmasından haftalar sonra, Bitcoin merkezli bir şirket kendi halka arzını planlıyor.

Londra merkezli ve İngiliz sterlini, ABD doları ve Bitcoin için bankacılık desteği sağlayan Mode Banking’in, İngiltere hisse senedi piyasalarında 40 milyon sterlinlik bir hisse senedi listesi açmak için yetkililerle görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Raporda ayrıca, halka arz sonucunda yatırımcılardan 7.5 milyon sterlin (9.87 milyon dolar) elde edilmesi hedefleniyor. Firmanın, özel bir turda daha önceki yatırımcılardan 4 milyon sterlin (5.26 milyon $) topladığı biliniyor.

Mode isimli platform, ABD dışında her yerde kullanılabiliyor. Bir Mode hesabı 60 saniyeden daha kısa sürede açılabiliyor ve bu işlemler, yapay zeka destekli kimlik doğrulama teknolojisi aracılığıyla iki dakikadan daha kısa sürede yapılabiliyor. Kullanıcılar beyaz listeye eklendiğinde, banka havalesi yoluyla Sterlin yatırmak ve Bitcoin satın almak saniyeler sürüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Zaferine Boyun Eğen Nijerya, Kriptoyu Düzenlemeye Başladı

Mode, ortaya çıkışının dijital para birimlerine olan yoğun talebin ardından geldiğini duyurdu ve araştırmalar, çoğu kripto kullanıcısının sunulan platform ve hizmet türlerinden “mutsuz” olduğunu gösteriyor.

Firmanın o zamanlar yaptırdığı anket çalışmalarında, Bitcoin sahibi olan insanların %42’sinden fazlasının daha fazla satın almayı planladığını, %51’inin ise yakında Bitcoin satın alabileceklerini tespit ettiği belirtildi. Araştırmaya göre, ankete katılanların yalnızca küçük bir kısmı, yaklaşık %7’si, şu anda herhangi bir kripto para satın alma niyetinde olmadıklarını söyledi.

BitGo, Bitcoin sorumlusu olarak hizmet verecek

Bu arada, Mode’daki tüm müşteri varlıkları, Lloyds of London aracılığıyla 100 milyon dolara kadar sigorta kapsamına sahip olan BitGo’da tutulacak.

BitGo, kurumsal müşterilere güvenlik, depolama ve likidite çözümleri sunuyor. BitGo, tüm küresel Bitcoin işlemlerinin %20’sinden fazlasını işliyor ve şirketin müşteri tabanı dünyanın en büyük kripto para borsaları da dahil olmak üzere 50’den fazla ülkeyi kapsıyor.

Mode Banking’in arkasında, daha önce 2000 yılında, meşhur internet patlamasının meydana geldiği zamanlarda, çevrimiçi yatırım şirketi Jellyworks’ü kuran Jonathan Rowland var.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here