20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

Bu “Bitcoin Bankası” 40 Milyon Sterlin Değerleme ile Halka Arz Gerçekleştirmek İstiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere merkezli haber kaynaklarına göre, Londra merkezli bir Bitcoin cüzdan şirketinin önümüzdeki aylarda Birleşik Krallık’ta büyük miktarda halka arz gerçekleştirmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin uygulaması halka açılmayı planlıyor

Yeni bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) Avrupa’da ticaret yapmak için onaylanmasından haftalar sonra, Bitcoin merkezli bir şirket kendi halka arzını planlıyor.

Binance indirim kodu

Londra merkezli ve İngiliz sterlini, ABD doları ve Bitcoin için bankacılık desteği sağlayan Mode Banking’in, İngiltere hisse senedi piyasalarında 40 milyon sterlinlik bir hisse senedi listesi açmak için yetkililerle görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Raporda ayrıca, halka arz sonucunda yatırımcılardan 7.5 milyon sterlin (9.87 milyon dolar) elde edilmesi hedefleniyor. Firmanın, özel bir turda daha önceki yatırımcılardan 4 milyon sterlin (5.26 milyon $) topladığı biliniyor.

Mode isimli platform, ABD dışında her yerde kullanılabiliyor. Bir Mode hesabı 60 saniyeden daha kısa sürede açılabiliyor ve bu işlemler, yapay zeka destekli kimlik doğrulama teknolojisi aracılığıyla iki dakikadan daha kısa sürede yapılabiliyor. Kullanıcılar beyaz listeye eklendiğinde, banka havalesi yoluyla Sterlin yatırmak ve Bitcoin satın almak saniyeler sürüyor.

Mode, ortaya çıkışının dijital para birimlerine olan yoğun talebin ardından geldiğini duyurdu ve araştırmalar, çoğu kripto kullanıcısının sunulan platform ve hizmet türlerinden “mutsuz” olduğunu gösteriyor.

Firmanın o zamanlar yaptırdığı anket çalışmalarında, Bitcoin sahibi olan insanların %42’sinden fazlasının daha fazla satın almayı planladığını, %51’inin ise yakında Bitcoin satın alabileceklerini tespit ettiği belirtildi. Araştırmaya göre, ankete katılanların yalnızca küçük bir kısmı, yaklaşık %7’si, şu anda herhangi bir kripto para satın alma niyetinde olmadıklarını söyledi.

BitGo, Bitcoin sorumlusu olarak hizmet verecek

Bu arada, Mode’daki tüm müşteri varlıkları, Lloyds of London aracılığıyla 100 milyon dolara kadar sigorta kapsamına sahip olan BitGo’da tutulacak.

İlgili Haber:  Dogecoin Twitter'da Bitcoin'den Daha Popüler Hale Geldi

BitGo, kurumsal müşterilere güvenlik, depolama ve likidite çözümleri sunuyor. BitGo, tüm küresel Bitcoin işlemlerinin %20’sinden fazlasını işliyor ve şirketin müşteri tabanı dünyanın en büyük kripto para borsaları da dahil olmak üzere 50’den fazla ülkeyi kapsıyor.

Mode Banking’in arkasında, daha önce 2000 yılında, meşhur internet patlamasının meydana geldiği zamanlarda, çevrimiçi yatırım şirketi Jellyworks’ü kuran Jonathan Rowland var.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar