8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

Bu Gelişmeler Dogecoin (DOGE) İçin Dönüm Noktası Olabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük 10 kripto parasından biri olan Dogecoin, ihtişamını kaybediyor gibi görünüyor. Bir zamanlar en çok aranan kripto paralardan biri olan DOGE, eski şaşaalı günlerine geri dönmekte zorluk yaşıyor. Altcoinin son hamlesi ise, tekstil alanında yeni bir pazarlama stratejisi oluşturmak oldu.

Binance indirim kodu

Dogecoin’e Yeni Kumaş

İlginç bir şekilde, kısa bir süre önce Dogecoin, ağ gelişimine yardımcı olması için kendi T-shirt’lerini basmaya başladı. Satışlardan elde edilecek tüm gelirin, DOGE’u geliştirmek amacıyla kullanılması amaçlanıyor.

Binance indirim kodu

DOGE ekibi bununla birlikte söz konusu satışların çevresel olarak zararsız olmasını da hedefliyor. T-shirt’lerin üzerinde bulunan QR kod sayesinde ürünler yeniden gönderildikten sonra tekrar imal edilebiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak ironik bir şekilde, Dogecoin’in piyasaya sunduğu ürünler, DOGE kullanılarak satın alınamıyor. Web sitesinde bulunan ödeme işlemcisi Stripe henüz bu tür bir altyapıya sahip değil ve ürünler dolar olarak satın alınmak zorunda.

Bununla birlikte bu, DOGE’un bir şekilde kendisini ana akıma uyum sağlatmak için gerçekleştirdiği ilk girişim de değil. Geçtiğimiz ay, Fast Food devi Burger King, 5 doların üstünde sipariş verenlerin bir adet DOGE kazanmalarını sağlayan bir ödül sistemini tanıtmıştı.

Ne yazık ki bu hamleler, altcoine herhangi bir şekilde yardımcı olabilecek gerçek bir adım haline gelemedi. DOGE fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda halen kan kaybediyor.

DOGE her ne kadar Kasım ayının ilk yarısında %52’lik bir ralli gerçekleştirse de, bu atağın sonu başarızlıkla sonuçlandı. Bununla birlikte makro ölçekte değerlendirildiğinde, analistler göre her ne kadar yükseliş hamleleri bulunsa da altcoin Mayıs ayından bu yana aşağı yönlü bir kama formasyonu içerisinde kapana kısıldı.

İlginç bir detay olarak bahsetmek gerekirse, şu anda Dogecoin’i Nisan ayından önce satın alanlar kardayken, diğer herkes ise zarar etti. Zarara uğrayanların başında ise zirve fiyattan DOGE satın alan 200.000 yatırımcı bulunuyor.

İlgili Haber:  Dogecoin, Geçtiğimiz Ay %36 Değer Kaybetti: Düşüş Devam Edecek mi?

Bununla birlikte yatırımcılar, altcoine kısa bir süre önce yatırım yapmış kişilerin yavaş yavaş orta vadeli yatırımcılara dönüşmesiyle birlikte DOGE’a sadık kalmaya devam ediyor. Bahse konu insanlar coinlerini Kasım ayı boyunca satmadı ve şu anda tüm DOGE arzının %35’ini oluşturuyorlar.

Ek olarak, DOGE ile BTC arasındaki 0.94’lük korelasyon baz alındığında yatırımcılar halen bir Bitcoin yükselişi ile birlikte DOGE fiyatında da hareketlenme olabileceği umudunu taşıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar