29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Bu Gelişmeler Dogecoin (DOGE) İçin Dönüm Noktası Olabilir mi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Dünyanın en büyük 10 kripto parasından biri olan Dogecoin, ihtişamını kaybediyor gibi görünüyor. Bir zamanlar en çok aranan kripto paralardan biri olan DOGE, eski şaşaalı günlerine geri dönmekte zorluk yaşıyor. Altcoinin son hamlesi ise, tekstil alanında yeni bir pazarlama stratejisi oluşturmak oldu.

Binance indirim kodu

Dogecoin’e Yeni Kumaş

İlginç bir şekilde, kısa bir süre önce Dogecoin, ağ gelişimine yardımcı olması için kendi T-shirt’lerini basmaya başladı. Satışlardan elde edilecek tüm gelirin, DOGE’u geliştirmek amacıyla kullanılması amaçlanıyor.

Binance indirim kodu

DOGE ekibi bununla birlikte söz konusu satışların çevresel olarak zararsız olmasını da hedefliyor. T-shirt’lerin üzerinde bulunan QR kod sayesinde ürünler yeniden gönderildikten sonra tekrar imal edilebiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ancak ironik bir şekilde, Dogecoin’in piyasaya sunduğu ürünler, DOGE kullanılarak satın alınamıyor. Web sitesinde bulunan ödeme işlemcisi Stripe henüz bu tür bir altyapıya sahip değil ve ürünler dolar olarak satın alınmak zorunda.

Bununla birlikte bu, DOGE’un bir şekilde kendisini ana akıma uyum sağlatmak için gerçekleştirdiği ilk girişim de değil. Geçtiğimiz ay, Fast Food devi Burger King, 5 doların üstünde sipariş verenlerin bir adet DOGE kazanmalarını sağlayan bir ödül sistemini tanıtmıştı.

Ne yazık ki bu hamleler, altcoine herhangi bir şekilde yardımcı olabilecek gerçek bir adım haline gelemedi. DOGE fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda halen kan kaybediyor.

DOGE her ne kadar Kasım ayının ilk yarısında %52’lik bir ralli gerçekleştirse de, bu atağın sonu başarızlıkla sonuçlandı. Bununla birlikte makro ölçekte değerlendirildiğinde, analistler göre her ne kadar yükseliş hamleleri bulunsa da altcoin Mayıs ayından bu yana aşağı yönlü bir kama formasyonu içerisinde kapana kısıldı.

İlginç bir detay olarak bahsetmek gerekirse, şu anda Dogecoin’i Nisan ayından önce satın alanlar kardayken, diğer herkes ise zarar etti. Zarara uğrayanların başında ise zirve fiyattan DOGE satın alan 200.000 yatırımcı bulunuyor.

İlgili Haber:  Dogecoin Rallisi Ne Durumda? Ayılar Saldırıya mı Geçti?

Bununla birlikte yatırımcılar, altcoine kısa bir süre önce yatırım yapmış kişilerin yavaş yavaş orta vadeli yatırımcılara dönüşmesiyle birlikte DOGE’a sadık kalmaya devam ediyor. Bahse konu insanlar coinlerini Kasım ayı boyunca satmadı ve şu anda tüm DOGE arzının %35’ini oluşturuyorlar.

Ek olarak, DOGE ile BTC arasındaki 0.94’lük korelasyon baz alındığında yatırımcılar halen bir Bitcoin yükselişi ile birlikte DOGE fiyatında da hareketlenme olabileceği umudunu taşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend