Analiz Şirketi: “Bu Gerçekleşirse Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Yıl Sonuna Kalmadan Rekor Kırar!”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin fiyatının, rekor düzeyinden %33 daha düşük bir seviyeden işlem görmesi Fundstrat’in, BTC ve Ethereum fiyatının yıl sonundan önce fiyat rekoru kıracağına dair olan inancını etkilemişe benzemiyor.

blank

Ekim Ayında Bu Üç Şey Bitcoin Rallisi Başlatabilir

Çarşamba günü paylaşılan notta Fundstrat, kripto para piyasasında uzun vadeli yatırımcıların yatırımlarına sarılmaya devam etmesiyle beraber, kripto paraların yükselişini tetikleyecek potansiyel olayların yakın olabileceğini söyledi. Bu olaylar arasında, Ekim ayının kripto para sektörüne iyi gelmesi, SEC’in bir Bitcoin ETF’sini potansiyel olarak onaylaması ve Ethereum’un uzun süredir beklenen ağ yükseltmelerinin hayata geçmesi yer alıyor.

blank

Bitcoin ve Ethereum fiyatının, bir önceki rekorları olan yaklaşık 65.000 dolar ve 4.380 doları geçebilmeleri için sırasıyla %50 ve %46 fiyat artışı yaşamaları gerekiyor. Fundstrat’e göre BTC fiyatı bu rekorun da üstüne çıkabilir. Tom Lee, dünyanın en büyük kripto parası için bu yılın başlarında 100.000 dolarlık bir hedef koymuştu.

BTC fiyatının geçtiğimiz yılların Ekim ayındaki olumlu gelişmelerine atıfta bulunan Fundstrat şunları söyledi: “Konu Bitcoin fiyatına gelince ayılar sonbahar ayında kış uykusuna dalıyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

2011 yılından bu yana BTC fiyatı Ekim aylarında, %60 olasılık ile pozitif bir performans sergiledi ve ortalama olarak da %32 getiri sağladı. Benzer bir gelenek, tarihsel olarak zayıf geçen, %70 olasılıkla negatif bir performans sergileyen ve ortalama olarak %15 getiri sağlayan Eylül ayında da gözlendi. Fundstrat konuyla ilgili şunları ifade etti: “BTC fiyatı Ekim ayında, kötü geçen Eylül ayındaki dip noktalarından geri sıçrama yaparak tarihsel olarak iyi bir performans sergiledi.

Fundstrat ayrıca, SEC başkanı Gary Gensler’ın, vadeli işlemler kontratlarında yatırım yapacak ve 1940 Yatırım Şirketleri Yasası altında kayıt altına alınacak bir Bitcoin ETF’sine sıcak baktığını da iddia etti. Buna ek olarak, vadeli işlemler kontratlarında yatırım yapan bir yatırım fonunun, hayata geçişinden bu yana yalnızca 15 milyon dolar yatırım aldığına atıfta bulunan Fundstrat, bunun bir öneminin olmadığını söyledi: “Burada önemli olan bu vadeli işlemler odaklı ETF’lere ne kadar sermaye aktığı değil. Önemli olan şey, Bitcoin’in spot piyasasının iyi bir hava yakalayarak yükseliş göstermesi olacaktır.”

Fundstrat: “Ethereum, Yeni Güncellemeyi Fiyatlayabilir”

Fundstrat, son olarak yaptığı analizinde, Ethereum fiyatının da yaklaşan ve madencilik sistemini “proof-of-stake” mekanizmasına çevirecek merakla beklenen güncellemesiyle birlikte yatırımcılar arasında olumlu bir havayı tetikleyebileceğini düşündüğünü belirtti: “Bu dönüm noktası ile birlikte, artmış spekülatif satın alım hareketlerine neden olabilecek bir pozitif tablo bekliyoruz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend