Bu Hafta Bazı Blok Zincirlerinin Yükselişe Geçişinin 3 Nedeni

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 8 ay önce

blank

Yeni kurumsal ve küçük yatırımcılar günlük olarak kripto para alanına girdikçe Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi büyük hacimli en iyi performans gösteren tokenler, iyi bilinen ve güvenli blok zinciri projeleri oldukları için yatırımcıların ilgisinden aslan payını çekiyor.

blank

Bu yeni yatırımcılar, temel kripto paraları ve değişken piyasalarda nasıl gezineceklerini öğrendikten sonra bir sonraki büyük token olabilecek ve gelecek vadeden projeleri ararken dikkatleri kısa sürede daha küçük paralara yöneliyor.

Şu anda CoinMarketCap, 8.475 token olduğunu ve bu sayıya her gün daha fazlasının eklendiğini gösteriyor. Bu durum ise en son gelişmelere ayak uydurmayı ve gerçek dünya potansiyeline sahip sağlam projeler bulmayı zorlaştırıyor.

Bunu akılda tutarak son birkaç haftadır güçlenen bazı ilginç projelere bir göz atalım.

MRPH/USDT

Morpheus Network (MRPH), gelişmekte olan teknolojilerle entegre olan SaaS ara yazılım platformunun kullanımıyla lojistik ve tedarik zinciri optimizasyonuna odaklanan bir blok zinciri platformudur.

Toplanan bilgiler eyleme geçirilebilir verilere dönüştürüldükçe tedarik zincirindeki tüm adımlar Morpheus blok zincirinde noter tasdikli hale gelirken tedarik zinciri yöneticileri de ağlarının dijital bir temsilini oluşturmak için platformu kullanabilir.

Bir ticaret aktivitesi akışı, tokeni %920’den fazla yükselterek 8 Şubat’ta 4.44 dolara çıkartmadan önce MRPH, 15 Ocak’ta 0.412 dolardan işlem görüyordu.

Fiyattaki hızlı artış, kısmen projenin birçok tanınmış YouTube fenomenlerinden gördüğü yeni ilgiden, Çin’deki Qingdao Maple Leaf International Trading Co. gibi son doğrulanabilir MRPH ortaklıklarından ve Latin Amerika’daki Coca-Cola ile ortaklık olasılığından kaynaklanıyordu.

Spekülasyonlar bir yana, Morpheus platformu şu anda DHL, FedEx, SWIFT, Oracle ve Salesforce gibi sektör lideri hizmet sağlayıcılarla 100’den fazla entegrasyona sahip. Önemli gerçek dünya ortaklıkları ve kripto para fenomenlerinin ilgisiyle güçlü temellere sahip olan MRPH’nin yatırımcılardan daha fazla ilgi görmesi muhtemeldir.

BMI/USDT

Bridge Mutual (BMI), merkezi olmayan sigorta alanına daha yeni girmiş olsa da yatırımcıların dikkatini hızla çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Sigorta platformu, stabilcoinler, merkezi borsalar ve akıllı sözleşmeler için teminat sunmasının yanı sıra kullanıcıların sigorta kapsamı sağlamasına, sigorta ödemelerini belirlemesine ve ekosistemde yer aldıkları için tazminat almasına olanak tanıyor.

BMI’nın ilk merkezi olmayan borsa teklifi (IDO) 30 Ocak’ta 0.125 dolarlık token fiyatıyla gerçekleştirildi ve ilk olarak Uniswap’te 1.03 dolara listelendi. Listelemeden bu yana BMI %540 artarak 3 Şubat’ta 5.46 dolara yükseldi. Şu anda, 21 Şubat’ta başlayan piyasadaki düşüşün ardından BMI 3.24 dolardan işlem görüyor.

Merkezi olmayan sigortaya şu ana kadar Nexus Mutual (NXM) hakim oldu ancak BMI’nin gelişi, DeFi platformlarına yatırım yapmanın riskli doğası nedeniyle artan talebe sahip bir alana yeni bir rakip sunuyor.

REEF/USDT

Reef (REEF), borsa sürecinin otomasyonunu sağlayan bir getiri motoru ve akıllı likidite toplayıcı tarafından desteklenen çapraz zincir ticareti sunmayı amaçlayan Polkadot tabanlı bir DeFi platformudur.

Reef yazılımcılarının çözüm sağlamayı umdukları bir konu, şu anda DeFi’yi birçok topluluk katılımcısı için kullanılamaz hale getiren Ethereum blok zincirindeki yüksek gaz ücretleri oldu. Ekip ayrıca, takip etmesi zor olabilecek birden fazla hesap ihtiyacını ortadan kaldırarak likidite havuzlarını ayrı ağlardan birbirine bağlamayı umuyor.

Proje üzerindeki çalışmalar, ilk merkezi olmayan borsa teklifinin 30 Eylül’de tamamlanmasıyla 2020’nin ikinci yarısında başladı. 2020 Aralık ayının sonlarında Binance ve Uniswap’ta listelenmesinin ardından REEF fiyatı 13 Ocak’ta 0.0067 dolara düştü ve o zamandan beri %750’den fazla artış kaydederek 11 Şubat’ta 0.054 dolara yükseldi.

DeFi, kripto para sektöründeki en sıcak büyüme alanlarından biri olmaya devam ediyor ve Reef, bu sürekli büyümeden yararlanmak için iyi bir konumda yer alıyor.

Polkadot ekosistemi kullanıcı tabanını büyüttükçe ve yüksek Ethereum işlem maliyetlerinden kurtulmaya yönelik çözümler sağladıkça Reef gibi zincirler arası işlevsellik projeleri, merkezi olmayan finansın ana akım haline gelmesiyle yararlanmaya hazır hale geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Bitcoin ETF’si, İlk Gününde Yaklaşık 1 Milyar Dolar Değerinde İşlem Gördü!

İlk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si piyasaya sürüldü. ETF, ilk 24 saatinde rekor seviyede işlem gördü: 1 milyar Dolar! Haberin Özeti ...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

Send this to a friend