2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Bu Hafta İzlenmesi Gereken En İyi 5 Kripto Para

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz birkaç ay içinde birkaç kurumsal yatırımcıyı cezbetmiş olsa da 700 milyar doların üzerinde devam eden piyasa değeriyle birçok kurumun Bitcoin satın almayı düşünmesi iyice muhtemel hale geldi. Benzer şekilde, yaklaşık 180 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Ether (ETH) de yatırımcılar tarafından göz ardı edilemez bir hal aldı.

Binance indirim kodu

İlk iki kripto paranın kurumsal olarak benimsenmesi, çok sayıda risk sermayedarını ve erken yatırımcıyı iyi bir boyut kazanmış ancak henüz tam potansiyeline ulaşmamış daha küçük projelere çekecek gibi görünüyor. Bu tür yatırımlarda risk yüksek olmasına rağmen getiriler yatırımcılara eşit derecede çekici geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu tür yatırımcılar için 50’den fazla dijital varlık, 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olduğundan 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri olan şirketler için eski piyasalarda kullanılan bir terim olan “tek boynuzlu at statüsü” verdiği için seçilebilecek birden fazla proje var.

Büyük oyuncular bu tek boynuzlu atlara atlarlarsa güçlü bir şekilde toparlanmaları muhtemel görünüyor; bu da kurumlar üzerinde bir avantaja sahip olan erken küçük yatırımcılara fayda sağlayacaktır. Bu kazançlar uzun zaman alabilse de tüccarlar kısa vadede birkaç altcoinde görülen keskin yükselişlerden yararlanabilir.

Önümüzdeki birkaç gün içinde yükselişine devam edebilecek ilk 5 kripto paranın durumunu inceleyelim.

BTC/USD

Bitcoin, 5 Şubat’ta 38.000 dolarlık genel direncin üzerine çıktı ve bunu 6 Şubat’ta başka bir yukarı hareketle takip etti ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi.

Boğaların, fiyatı 40.000 doların üzerinde tutmadaki başarısızlığı bugün kâr rezervasyonunu çekiyor ve ayılar fiyatı 38.000 doların altına çekmeye ve bu seviyenin altında tutmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, BTC/USD çifti 20 günlük üstel hareketli ortalama olan 35.386 dolara kadar düşebilir.

Paritenin 20 günlük üstel hareketli ortalamadan geri dönmesi halinde boğalar bir kez daha yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. 40.000 dolar ile 41.959.63 dolar arasında yer alan genel direnç bölgesinin kırılması, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını 50.000 dolara sabitleyebilir.

Aksine ayıların, fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın altına çekmesi halinde ise parite 50 günlük basit hareketli ortalama olan 32.840 dolara kadar düşebilir. Bu destek de çatlarsa, parite 28.850 dolarlık desteğe inebilir.

4 saatlik Bitcoin grafiği; boğaların, fiyatı 38.000 dolardan 40.000 dolara yükselttiğini ancak paritenin 40.952.16 dolardan düştüğünü gösterirken bu durum, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu ortaya koyuyor.

Paritenin 20 günlük üstel hareketli ortalamanın altına düşmesi ve bağıl güç endeksinin (RSI) orta noktanın hemen üzerinde yer alması ise momentumun zayıflıyor olabileceği şeklinde yorumlanıyor. Bu durumda paritenin 50 günlük basit hareketli ortalamaya düşmesinden korkuluyor.

Parite 50 günlük basit hareketli ortalamadan geri dönerse boğalar yükseliş trendini sürdürmek için bir girişim daha yapacak ancak bu ortalama bozulursa düzeltme 32.000 dolara kadar derinleşebilir.

DOT/USD

Polkadot (DOT) güçlü bir yükseliş trendinde ilerliyor. Boğalar, fiyatı 3 Şubat’taki 19.40 dolarlık direncin üzerine çıkardı ancak kırılmaya dayanamadı. Bu durum, ayıların yükseliş trendini durdurmaya çalıştığını gösteriyor.

Bununla birlikte olumlu işaret, boğaların fiyatın 19.40 doların altında kalmasına izin vermemesi oldu. Tüccarlar agresif bir şekilde kâr etmedi ve her küçük düşüşte alım yaptı.

Boğalar şimdi fiyatı 21.7321 doların üzerine çıkarabilirse yükselişin bir sonraki ayağı başlayabilir. Yukarı yönde hedef, 24.08 dolarda ve ardından 30 dolarda yer alırken yükselen hareketli ortalamalar ve 61’in üzerindeki bağıl güç endeksi, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, ayılar batması ve fiyatın 20 günlük üstel hareketli ortalama olan 17.43 doların altında tutulması halinde ise yükseliş momentumunun zayıflaması bekleniyor. DOT/USD çifti daha sonra 19.40 ile 14.7259 dolar arasında gezinerek biraz daha zaman geçirebilir.

4 saatlik grafik, genellikle bir devam modeli görevi gören simetrik bir üçgenin oluşumunu gösteriyor. Ayılar, fiyatı üçgenin altına düşürmeye çalışsa da 50 günlük basit hareketli ortalamanın ortaya koyduğu keskin toparlanma daha düşük seviyelerde agresif alımlara işaret ediyor.

Boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse avantaj boğaların lehine kayacaktır. Üçgenin üzerindeki kırılmanın desen hedefi 24.1621 dolar olarak belirlenirken öte yandan ayılar, fiyatı üçgenin altında tutarsa parite 15.8379 dolara düşebilir.

İlgili Haber:  Bitcoin Dibe Vurdu mu? Yeni Yükseliş Güç Kazandıkça BTC 19.000 Doları Geri Almaya Çalışıyor

LINK/USD

Chainlink (LINK) önemli bir kırılma yaşadı ve 5 Şubat’taki 25.7824 dolarlık genel direncin üzerinde kapandı ancak boğalar ertesi gün bu momentumu sürdüremedi. Bu durum, ayıların agresif bir şekilde 25.7824 ile 27 dolarlık direnç bölgesini savunduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte bugünkü grafiklere göre boğalar, 20 günlük üstel hareketli ortlama olan 22.83 dolardan düşüşü satın aldı. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki bağıl güç endeksi, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğuna işaret ediyor.

Boğalar fiyatı genel direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Yukarı yönde izlenecek bir sonraki seviye 30 dolar seviyesi ve eğer bu da aşılırsa, yukarı yönlü hareket 33 dolara ulaşabilir.

Aksine, ayılar fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın altına düşürürse LINK/USD çifti, sınırı birkaç gün daha 20.1111 ile 25.7824 dolar arasında uzatabilir.

4 saatlik grafik, yükselen bir üçgen modelinin oluşumunu gösteriyor. Parite mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar fiyatı genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, parite 31.4537 dolarlık desen hedefine yükselebilir.

Tersine, eğer ayılar fiyatı destek çizgisinin altında tutarsa, parite 22.61 dolara ve ardından 21.65 dolara düşebilir. Negatif bölgedeki marjinal olarak aşağı eğimli 20 günlük üstel hareketli ortalama ve bağıl güç endeksi, ayılara küçük bir avantaj sunuyor.

XLM/USD

0.325 ile 0.35 dolar arasındaki sıkı aralık ticareti, 6 Şubat’ta yükselişe geçti ve bu da boğaların ayıları alt ettiğini gösteriyor. Boğalar artık Stellar Lumens’i (XLM) 0.40 doların üzerinde tutabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki bağıl güç endeksi, boğaların komuta ettiğini gösteriyor. 0.40 doların üzerinde yer alan XLM/USD çifti 0.50 dolara yükselebilir ve burada ayılar tekrar sert direnç gösterebilir.

Boğalar fiyatı 0.40 doların üzerine kapatamazsa, parite tekrar 0.35 dolara düşebilir. Bu destekten gelen güçlü bir toparlanma, boğaların destek için durumu çevirdiğini gösterecek ve bu da 0.40 doların üzerine çıkma olasılığını arttıracak.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalama olan 0.315 doların altına çekerse, mevcut kırılmanın bir ayı tuzağı olduğunu gösterecek.

4 saatlik grafik, paritenin 0.445 dolarlık bir hedef hedefi olan simetrik bir üçgenden koptuğunu gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da yükselirken bağıl güç endeksinin, pozitif bölge yer alması, boğaların kontrol altında olduğuna işaret ediyor.

Fiyat 20 günlük üstel hareketli ortalamadan geri dönerse, yatırımcıların düşüşlerde biriktiğini gösterecek ve bu durum, yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını arttıracak. Tersine, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın altındaki bir kırılma ise momentumun zayıflıyor olabileceğinin ilk işareti olacak.

THETA/USD

THETA şu anda yükseliş trendinde sağlamlaşan bir performans sergiliyor. Geçtiğimiz birkaç günün fiyat hareketinin, bir kopuşta tamamlanacağı düşünülürken 2.51 doların üzerinde kapanacak olan ve yükselen bir üçgen modeli oluşturuldu.

Boğalar fiyatı 5 Şubat’ta 2.51 doların üzerine çıkardı ancak kırılmayı sürdüremedi. Bu durum, ayıların direnci 2.51 dolarda savunmaya çalıştığını gösteriyor.

Bununla birlikte olumlu işaret, boğaların fiyatın 20 günlük üstel hareketli ortalama olan 2.09 doların altına düşmesine izin vermemesi oldu. Fiyat mevcut seviyelerden geri dönerse, boğalar THETA/USD çiftini 2.51 doların üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, parite yükseliş trendinin bir sonraki ayağına devam edebilir. Üçgenden kopmanın desen hedefi 3.56 dolar olarak belirlenirken ayılar fiyatı üçgenin altına düşürürse bu yükseliş düzeni geçersiz hale gelecektir.

4 saatlik grafikteki 20 günlük üstel hareketli ortalama düşmeye başladı ve bağıl güç endeksi, ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteren negatif bölgeye düştü. 2.10 doların altında bir kırılma, fiyatı destek çizgisine çekebilir.

Öte yandan, fiyatın mevcut seviyelerden veya destek çizgisinden yükselmesi, boğaların düşüşte alım yaptığını ve daha sonra fiyatı yine 2.51 dolar direncinin üzerine çıkarmaya çalışacakları anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar