21 Mayıs 2022, Cumartesi
19 C
İstanbul

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken Dört Kripto Para

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para. Bu kelimeyi duyduğunuzda, büyük olasılıkla Bitcoin’i düşünürdünüz. Tabii ki, Bitcoin piyasaya çıkan ilk kripto para olduğu için bu hiç de şaşırtıcı değil. Ve o zamandan beri popülerlik kazanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı 60 bin Dolar seviyesini aşmak için çabalıyor.
  • Bu süreçte dört adet altcoin’i takip etmek ise faydalı olabilir.

Son zamanlarda Tesla, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacağını duyurdu. O zamandan beri BTC fiyatı 61 bin Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar çıkmayı başardı. Kripto para bir yılda %1000’den daha fazla değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kurumsal Yatırımcıların Katılımı Kripto Para İçin Bir Katalizör

Kurumsal yatırımcılar, kripto parayı alternatif bir varlık sınıfı olarak giderek daha fazla dikkate alıyor. Tesla’nın yanı sıra, Microsoft (NASDAQ: MSFT) ve PayPal (NASDAQ: PYPL) gibi diğer büyük şirketler, işlemler için kripto parayı kabul etmek adına çeşitli hamleler yapıyor. Kurumsal oyuncuların artan katılımı ise sektör için kesinlikle iyiye işaret.

Ocak ayı itibariyle, 4.000’den fazla farklı kripto para olduğu ortaya çıktı. Piyasada bu kadar çok kripto para bulunması, hiç şüphesiz, çok fazla karmaşıklık yaratıyor. Bununla birlikte, uygun araştırma ve durum tespiti ile yatırımcılar, piyasadaki en sıcak kriptolardan bazılarıyla hala büyük getiriler elde edebilir. Kripto para dünyasına girmek istiyorsanız bu 4 kripto para, büyük kazançlar getirebilir.

Takip Edilmesi Gereken 4 Kripto Para

Cardano (ADA): Cardano, işlemler için doğrulama gerektiren ve onaylayıcıların ADA tokenlerinin bir kısmını “stake” etmelerine imkan veren bir proof-of-stake (hisse kanıtı) blok zinciridir. Cardano’nun popülaritesi son haftalarda oldukça arttı ve şu anda Ethereum’un hemen ardından en büyük kripto paralardan biri haline gelmiş durumda.

Cardano’nun katlanarak yükselmesinin ve son zamanlarda güçlü bir ivme kazanmasının birkaç nedeni var. İlk olarak, bu hafta Cardano’nun önde gelen bir kripto borsası olan Coinbase Pro’da listeleneceğine dair bir duyuru vardı. Ayrıca Cardano, Temmuz 2020’nin sonlarında, ağının bir yükseltmesi olan Shelly’yi piyasaya sürdü. Bu yükseltme, daha fazla ademi merkezileştirmeye dönüşen düğüm sayısını artırmak ve böylece Cardano ağında güvenliği sağlamak için tasarlandı.

Cardano’nun platformunda değiştirilebilir olmayan tokenleri (NFT’ler) desteklediğinin ortaya çıkması da bahsetmeye değer bir etken. Son haftalarda NFT’lerin de gittikçe popülerleşmesi Cardano için olumlu bir etki yaptı.

Stellar (XLM): Stellar, finans kurumları ve insanlar arasındaki işlemler için XLM coinlerini kullanan blockchain tabanlı bir distribütör muhasebe ağıdır. Stellar Lumens ağı, özünde sınır ötesi ödemeleri sorunsuz hale getirmeyi hedefliyor. Son zamanlarda ise oldukça ilgi gördüğü açık.

İlgili Haber:  Boğaların ETH Düşüşünü Satın Almasıyla Birlikte Ethereum Fiyatı 590 Doları Hedefliyor

Stellar, inanılmaz ödeme ağı hızı sayesinde öne çıkıyor. Geleneksel uluslararası işlemler için, işlemi tamamlamak genellikle birkaç gün sürer; ancak Stellar bunu birkaç saniye içinde tamamlamayı vaat ediyor. Bu, tedarik zinciri ödemelerinin verimliliğini önemli ölçüde artırdı ve bu da onu üzerinde çalışmak için çok çekici bir platform haline getirdi.

2021 Ocak ayı başlarında Stellar, bir merkez bankası dijital para birimi oluşturmak için Ukrayna hükümeti ile birlikte çalıştığını duyurdu. Stellar’ın para birimini geliştirmekten sorumlu olacağına dair bir garanti olmasa da karar verme sürecinde kritik bir rol oynaması muhtemel. Stellar’da meydana gelen gelişmeler göz önüne alındığında, bu kripto para kesinlikle takip edilmeye değer.

Avalanche (AVAX): Avalanche, üçüncü taraf tokenleri arasında birlikte çalışabilirliğe izin veren bir Merkezi Olmayan Finans (DeFi) platformudur. Basitçe söylemek gerekirse Avalanche, ihraççıların Ethereum’dan daha fazla işlemi çok daha hızlı ancak daha düşük bir maliyetle işleyebildiği blockchain tabanlı bir platformdur. Bu nedenle, AVAX ağı, kullanıcıların hem özel hem de genel olarak özelleştirilmiş blok zincirlerini oluşturabilecekleri bir sistemle DeFi alanını büyük ölçüde geliştirmiştir.

Son aylarda Avalanche’de güçlü fiyat hareketleri görmemizin bir nedeni, topluluk odaklı merkezi olmayan borsa Pangolin’e bağlanabilir. Pangolin, Avalanche’ın yeteneklerini sergiliyor ve ayrıca Avalanche’ın DeFi ekosisteminin önemli bir parçası. Bu durum, yüksek ücretler ve ağ tıkanıklığından bunalan çok sayıda DeFi kullanıcısını cezbediyor.

Avax, piyasada oldukça yeni bir kripto para olabilir. Ancak sahip olduğu potansiyel, blockchain dünyası için çok heyecan verici.

Dogecoin (DOGE): Dogecoin, ilk olarak 2013’ün sonlarında, kripto para ve popüler bir Shiba Inu köpek capsinin bir kombinasyonu olarak başlatıldı. Dogecoin sahipleri, tokeni mal ve hizmet satın almak veya bunları diğer kripto paralar ile takas etmek için kullanabilir.

Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından sürekli tweet atıldıktan sonra kısa süre önce popülerliğini büyük ölçüde artırdı. Musk ayrıca Coinbase’in Dogecoin’i desteklenen kripto para listesine eklemesini talep etti. Dogecoin’e desteğini dile getiren sadece Musk değil. Popüler rapçi Snoop Dogg da kendini “Snoop Doge” olarak yeniden adlandırdı. Ayrıca Kiss grubunun rock yıldızı Gene Simmons da Dogecoin’i desteklediğini belirten sayısız tweet attı.

Dogecoin ile ilgili yatırımcılar defalarca yüksek oynaklığından söz ediyorlar. Mevcut ivme durumuyla birlikte, daha fazla ünlü hype trenine katılırsa Dogecoin fiyatları yükselmeye devam edebilir. Ancak bu en iyi ihtimalle spekülatif olur. Her hype treni gibi, bunun da bir zamanı ve mevsimi vardır. Bu tren hareket etmeden önce bir miktar Dogecoin sahibi olmak için uygun zaman yakalanabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar