10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bu Sürpriz Altcoin Ethereum’u Geride Bırakabilir Mi?

Önemli Gelişmeler

Yavaş ve istikrarlı olan yarışı kazanır diye bir deyim vardır. Aslında bakılırsa bu deyim birçok şey için daha geçerli görünüyor. Bu deyimi kripto para alanına entegre eden birçok kişi, söz konusu kripto paranın Litecoin olduğunu düşünüyor. “Dijital gümüş” olarak da bilinen Litecoin, son zamanlardaki etkileyici rallileri ve fiyat hareketleri ile birlikte adeta bu deyim ile olan ilişkisini sorgulatıyor.

blank

Litecoin fiyatı bu altcoin sezonunda etkileyici bir performans sergiledi. Ancak bu durum, birkaç gün önce yaşanan büyük kripto para çöküşünde LTC’nin %21 değer kaybetmesi ile birlikte hasar aldı.

blank

Buna rağmen, piyasada yatay seyir sürerken, Litecoin yatırımcılarını sevindirecek birkaç tane de pozitif gelişme yaşandı. Peki Litecoin’in bu son çöküşten, önceki halinden de güçlü bir şekilde çıkma olasılığı var mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Gelişme Odaklı Büyüme

Piyasadaki yenilenmiş momentum ve müşterilerin akıllı sözleşmeler ile non-fungible tokenlere (NFT) olan ilgisi, Litecoin’in merkezsiz bir token oluşturma platformu olan OmniLite’ı geliştirmesini sağladı.

Litecoin Vakfı tarafından paylaşılan blog yazısına göre, OmniLite, “Ethereum Killer” olarak tasarlanmış bir açık kaynaklı platform olacak. Platform ile birlikte akıllı sözleşmeler, DAO’lar, tokenize edilmiş varlıklar ve NFT özelliği Litecoin ağına gelecek.

Buna ek olarak Litecoin, geliştirme alanının diğer bölgelerinde de ilerlemeler yapıyor. LTC’nin MimbleWimble Extension Blocks (MWEB) güncellemesi ile birlikte, ağının daha fazla değiştirilebilirlik ve gizlilik sunması bekleniyor.

Litecoin İçin On-Chain Verileri Güçlü Gözüküyor

LTC’nin on-chain aktiviteleri son zamanlarda güçlü sinyaller veriyor. Aktif adres sayısındaki ve günlük aktif adres sayısındaki sürekli yükseliş hali de bu duruma kanıt oluşturuyor. Kripto para piyasasında birkaç gün önce yaşanan çöküşe rağmen bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 390.000 adet aktif adres bulunuyordu. Litecoin için rekor sayı olan 485.000 aktif hesap, aslına bakılırsa ETH’nin rekorundan çok daha fazla bir sayıya tekabül ediyor.

İlgili Haber:  DeFi Piyasa Değeri 45 Milyar Dolara Ulaştı

Dahası, Litecoin’e ait olan aktif adreslerin hareket ortalaması halen yıl boyunca süren bir yükseliş trendinde bulunuyor ve Santiment raporuna göre Ethereum’u geride bırakmaya çok yakın seyrediyor. Bitcoin ise bu alanda lider olmayı sürdürüyor. İlginç bir şekilde, Ethereum’un sahip olduğu yüksek ücretler nedeniyle Litecoin, günlük aktivite oranında da Ethereum ile yarışıyor. Buna rağmen uzmanlara göre Litecoin’in Mayıs ayı seviyelerine tekrar gelebilmesi için LTC’nin uzun vadeli yatırımcılara ve balinalara ihtiyacı var. Bu durum yaşandığında uzmanlara göre Litecoin’in Ethereum’u geride bırakma gibi bir olasılığından bahsedilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend