Faroe Adaları’nda yerleşik bir içki fabrikası olan Faer Isles İçki Fabrikası, yatırımları kripto ile de kabul edecek.

Haberin Özeti

  • Faroe Adaları’nda yer alan bir viski fabrikası, yatırımcıların kripto para birimi kullanarak bu yatırıma ortak olmasına izin veriyor.
  • İnsanlar, Ethereum tabanlı bir token ile temsil edilen şirkette hisse satın alabilme şansına sahip olacaklar.
  • Yatırımcılar, yatırım yapmak için USD ve Euro gibi itibari para birimlerini de kullanabilirler.

Faer Isles bir ilki hedefliyor

Öneri sunulan bir viski fabrikası, dünyada kripto para birimi tarafından finanse edilecek ilk şirket olacak.

Faer Isles İçki Fabrikası, 2023 yılında İskoçya’nın 200 mil kuzeyinde bulunan Faroe Adaları’nda 23.000 m²’lik bir alanı faaliyete açacak. Spirits Business dergisinin haberine göre yatırımcılar bunu gerçekleştirmek için, kripto destekli bir güvenlik tokeni teklifiyle yardımcı olabilirler.

İçki fabrikası bir blog gönderisinde, kripto kullanarak tokenize hisse satın alma seçeneği sunduğunu, ancak yatırımcıların diledikleri takdirde ABD doları veya Euro gibi itibari para birimlerini kullanarak yine de dahil olabileceğini söyledi.

Yayınlanan blog yazısında, “Bu yöntem yeni başlayanlar için gittikçe daha yaygın bir hale geliyor. Ancak Faer Isles Distillery muhtemelen kripto para birimlerine finansman aracı olarak izin verecek dünyadaki ilk viski fabrikası olacak” dedi. Bununla birlikte, hali hazırda kripto tabanlı bir viski fonu var. Ancak bu fon, Scotch viski için değil, bourbon viski için.

Faer Isles Distillery, yatırımcıların Ethereum tabanlı bir token ile temsil edilen şirketten hisse satın almalarına izin veren bir token teklifi başlatacağını söyledi. Şirket, ilk yatırımcıların ilk kaynak yaratma girişimiyle fırsatı yakaladıktan sonra 31 Aralık tarihinden itibaren halkın geri kalanının yatırım yapmasına izin verecek.

Şirket, tokenize edilmiş hisselerin “borsalardaki normal hisselerden daha kolay alınıp satılabileceğini” söyledi. Bu teklifle umulan ise, viski ile ilgilenmeyenlerin bile şirketin tokenize edilmiş bir hissesine sahip olmaya ilgi göstermesi olarak kayda geçti.

Şirket, “Henüz çok az sayıda şirket piyasada bu şekilde işlem gördüğünden, tokenize edilmiş hisseler, herhangi bir kripto para birimine sahip olan yatırımcılar için oldukça cazip konumda” dedi.

Faer Isles İçki Fabrikası, küçük bir köy olan Kvívík’teki arazisinde hem viski hem de cin üretecek.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın