28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Bu Yeni Gelişme Ethereum Rallisini Etkileyebilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı kısa bir süre önce 3.000 dolar bandının üstüne çıkmayı başardı. Piyasanın en büyük altcoini olan Ethereum’un değeri bir hafta içerisinde %21 yükseldi. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 3.142 dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para piyasasında son yaşanan yükselişler ile birlikte özel yatırım fonları gibi kurumsal ürünler tekrardan ilgi odağı haline gelmeye başladı.

Binance indirim kodu

Kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasasının volalitesinden ve risklerinden korunabilmek için Grayscale’in ETHE ve GBTC gibi fonlarını tercih ediyor. Kurumsal taleplerdeki artış ya da düşüşler kripto para piyasasını da direkt olarak etkiliyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Fiyatındaki Artış ETHE’yi Geride Bırakıyor

Ethereum’un yatırım getirisi uzun bir süredir ETHE’ninkini gölgede bırakıyor. Ethereum fiyatı aylık, yılın başından bu yana ve yıllık olarak sırasıyla %46.34, %660.99 ve %329.94 oranında artış gösterdi. ETHE’nin yükselişleri ise aynı zaman dilimlerinde sırasıyla %19.6, %77.55 ve %131.7 ile sınırlı kaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ethereum

Buna ek olarak, ETHE’nin elinde bulunan miktardaki varlıkların değerinin de ETH’nin gerçek değeri arasındaki farkın açıldığı da yukarıdaki grafikte görülebilir. Bununla birlikte bu farkın bir kural olmadığını, piyasadaki alıcılar ile satıcılar tarafından oluşturulduğunu da söylemek gerekiyor.

ETHE’nin premium değeri geçtiğimiz yılın Aralık ayının ortasında %2.513,86 seviyelerindeyken, bu yazının yazıldığı anlarda ise negatif bölgede %4.04 bölgesinde yer alıyor. Uzmanlara göre bu durum kurumsal yatırımcıların ilgisinin yavaş yavaş azaldığına işaret edebilir.

Son aylarda Grayscale Ethereum fonu içerisinde yönetilen varlık miktarı da azaldı. Fon şu anda 9 milyar dolarlık varlığa sahipken bu değer Mayıs ayının ortalarında 13 milyar dolardı. Dahası, aşağıdaki grafik incelendiğinde tröstten çıkışların girişlere oranla çok yüksek olduğu görülebilir.

blank

Ancak günlük hacim değeri incelendiğinde yavaş yavaş bir canlanma yaşandığı görülüyor. Bu gösterge, Temmuz ayı ortalarında 60 milyon dolar ila 90 milyon dolar arasında değişirken bu yazının yazıldığı anlarda ise 200 milyon dolar bandının üstünde yer alıyor.

İlgili Haber:  Morgan Stanley, Bitcoin Hizmetine Dair Detayları Açıkladı

Fonun Performansı Ne Anlama Geliyor?

Söz konusu fonun son birkaç aydaki durumu ve Ethereum fiyatının son zamanlarda yaşadığı bağımsız ralliler değerlendirildiğinde, negatif bir premium değerinin ETH için düşük bir fiyat beklentisi anlamına gelmediğini söyleyebiliriz. Şu an için ETH’nin boğa momentumu hız kazanmışa benziyor ve bu durum ETHE fonunun nasıl bir performans gösterdiğine bağlı olmayabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar