28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

“Bundan Böyle Bitcoin’e Sahip Değilseniz İşten Kovulabilirsiniz”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CoinShares başkanı ve eski JP Morgan emtia tüccarı Danny Masters, CNBC’ye verdiği bir demeçte, finansal ortamın Bitcoin’e maruz kalmamasının portföy yöneticileri için yatırım yapmaktan daha riskli bir hareket olabileceği noktaya geldiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Dijital varlık yönetimi firmasının başkanı, Power Lunch’ta yapılan röportajda, geçmişte kurumlarda çalışan varlık yöneticilerinin Bitcoin‘e para yatırmasının riskli görüldüğüne değindi. Ancak, bir portföy yöneticisi olarak eskiden kurumsal portföyünüzde Bitcoin bulundurmanın bir kariyer riski olarak algılandığını, şu anda ise portföyünüzde Bitcoin bulundurmamanızın bir kariyer riski haline geldiğini ve bunun gerçekten çarpıcı bir dönüşüm olduğunu iddia etti.

Binance indirim kodu

Kanalın sunucusu Kelly Evans, bunun çok iyi bir tespit olduğuna dikkat çekerek “Bir miktar Bitcoin’iniz varsa artık kovulmayacaksınız ama yoksa kovulabilirsiniz.” ifadesini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Artık yatırımın ne zaman ve ne kadar olacağı konuşulmalı”

Masters, diğer varlık sınıflarının değişkenliğinin, insanların beklediğinden çok daha fazla olduğu kanıtlandığı için Bitcoin’in de son derece değişken bir varlık olarak algılanmasının azaldığına inandığını açıkladı.

Bitcoin’in eski olumsuz damgalamasını ana akım yatırımcılar arasında bıraktığını belirten Masters, artık şirketlerin bu dijital varlığa maruz kalıp kalmayacağı sorusunun değil de Square, Microstrategy ve Paypal’dan gelen yatırımlar gerekçe gösterilerek bu yatırımların ne zaman ve ne kadar olacağı sorusunun sorulduğunu söyledi.

Bu şirketlerin Bitcoin’e maruz kaldıkları ve bu kripto paraya olan ilgilerini halka açtıkları için piyasadan daha iyi performans gösterdiklerini hatırlatan tüccar, duyguların elektrikli olduğu yönünde bir benzetme yaptı.

Bitcoin, fiyatını düşürebilecek pek çok olaydan etkilenmemeyi başarıyor

Ekim ayında Masters, büyük türev borsası BitMEX’in kurucularına karşı geçmişte bir fiyat düşüşüne neden olabilecek suçlamalarla ilgili haberlere rağmen fiyatını düşürmeyi reddettiği için Bitcoin’in giderek daha dirençli hale geldiğini ve çok güçlü bir konumda olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının 33.000 Doları Geri Kazanmasının 5 Nedeni

MtGox, Çin yasağı, Bitfinex hack’i, Trump’ın yorumları ve diğer birçok piyasayı sarsıp Bitcoin’in geçmişini kesintiye uğratan hikayeler esnasında kripto parayla uğraştığına dikkat çeken tüccar, özellikle BitMEX çevresinde negatif fiyat hareketinin olmamasından etkilendiğini ifade etti.

Bitcoin için Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin 100 üzerinden 92’de oturduğu ve aşırı bir açgözlülük hissini gösterdiği kaydedilirken bu seviyelerin, endeksin 95’e ulaştığı Haziran 2019’dan beri görülmediği belirtildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar