8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Almanya Futbol Ligi Bundesliga ve NFT Platformu Sorare Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Almanya futbol ligi Bundesliga ve spor alanında önde gelen NFT platformu Sorare, 2 yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Almanya futbol ligi Bundesliga ve spor alanında önde gelen NFT platformu Sorare, 2 yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdu.
  • Bundesliga International’ın Sorare ile ortaklığı, NFT piyasasına ilişkin 18 aylık yoğun bir çalışma ve analizin ardından gerçekleşti.

Almanya futbol ligi Bundesliga ve spor alanında önde gelen NFT platformu Sorare, 2 yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Bundesliga yetkilileri yaklaşık 18 aydır NFT piyasası üzerinde incelemeler yapıyordu.

Binance indirim kodu

Almanya’nın en üst seviye futbol ligi Bundesliga’nın ticari kanadı Bundesliga International, futbol odaklı NFT platformu Sorare ve spor koleksiyon şirketi Topps ile 2 yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bundesliga ve NFT Platformu Sorare Ortaklığı

Stratejik yatırımcıları arasında Antoine Griezmann ve Gerard Pique gibi dünyaca ünlü futbolcuları barındıran Sorare, son aylarda özellikle futbol alanında elde ettiği ortaklıklarla adından fazlasıyla söz ettirdi.

SoftBank liderliğindeki B Serisi finansman turunda 650 milyon Dolar gelir elde eden NFT platformu, beşer kişiden oluşan bir fantezi futbol oyununa sahip. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen oyunda kullanıcılar, futbolcuların dijital ticaret kartlarını satın alarak bir takım kurabiliyor. Bu dijital kartlar, aynı zamanda ERC-721 NFT’leri olarak da hizmet veriyor ve Ethereum blok zincirinde herkese açık olarak doğrulanabiliyor.

Bundesliga, 18 Aydır NFT Piyasasını Araştırıyor

Bundesliga International’ın Sorare ile ortaklığı, NFT piyasasına ilişkin 18 aylık yoğun bir çalışma ve analizin ardından gerçekleşti. Açıklama, Bundesliga CEO’su Robert Klein tarafından Sports Business NFT Web Semineri sırasında yapıldı.

Sorare ile yapılan ortaklık sayesinde Bundesliga ve Bundesliga 2’de forma giyen futbolcuların dijital kartları platformda satılabilecek. İki yıllık anlaşma sona erdiğinde ise ortaklığın detaylı olarak değerlendirileceği ve devam ettirilebileceği belirtildi.

İlgili Haber:  Kylian Mbappé Koleksiyon Kartı Ethereum'da 65.000 Dolara Satıldı

Bundesliga, Sorare ile yeni bir anlaşma imzalamasının yanı sıra; Topps ile de halihazırda devam eden “koleksiyon” anlaşmasını dijital ticaret kartlarını da içerecek şekilde güncelledi. Gerçek dünyadaki spor koleksiyon ürünleri sektöründe kendini kanıtlamış olan Topps, bu sayede NFT piyasasına da girmiş oldu. Firma, sezon boyunca oyuncuların ve öne çıkan bazı anların dijital kartlarını yayınlayacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar