BurgerSwap, 7.2 Milyon Dolarlık Flash Kredi Saldırısı ile İlgili Açıklama Yaptı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Binance Akıllı Zincir projesi olan BurgerSwap, bir flash kredi saldırısının kurbanı oldu.

blank

Haberin Özeti

  • BurgerSwap, dün gerçekleşen flash kredi saldırısında, stablecoinler de dahil olmak üzere 7.2 milyon Dolarlık token kaybetti.
  • Proje, kayıplarla ilgili ayrıntılı bir ödeme planı duyuracağını açıkladı.

Sadece 14 işlemden oluşan bir flash kredi saldırısı, Binance Akıllı Zincirine dayalı merkezi olmayan BurgerSwap borsa cüzdanlarından 7.2 milyon Doların kaybolmasına neden oldu.

blank

Flash Kredi Saldırısı Nedir?

Flash krediler, anlık olarak verilen kripto kredileridir. Alıcı, krediyi aynı işlem içinde geri ödediği sürece fonlarla istediği kadar oynama yapabilir.

BurgerSwap, flash kredilerin protokolü nasıl manipüle ettiğini tam olarak anlamak için blockchain güvenlik firması PeckShield ile bir araştırma yürüttü.

Araştırma kapsamında, bir saldırganın geçtiğimiz gün Binance Akıllı Zincirinde sahte bir BEP-20 tokeni dağıttığını ve bunu BurgerSwap’ın yerel tokeni BURGER ile bir ticaret çifti oluşturmak için kullandığı saptandı.

Daha sonrasında saldırgan, bu ticaret çiftinin rezerv arzını manipüle etmek için bir kod kullandı. Bu da $BURGER fiyatının büyük ölçüde hareket etmesine neden oldu. Saldırgan, flash krediler aracılığıyla bu sahte fiyat farkından yararlandı ve borsadan önemli miktarda token elde etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BurgerSwap, Tazminat Planı Hazırlıyor

Tüm bu işlemlerin sonucunda saldırgan, 1.6 milyon Dolar Wrapped BNB, 6.800 Dolar ETH, 3.2 milyon Dolar BURGER token, 1 milyon Dolar xBURGER, 152.000 Dolarlık ROCK, 22.000 Dolarlık BUSD stablecoini ve 1.4 milyon Dolarlık Tether ele geçirdi.

BurgerSwap yetkilileri bugün yaptığı açıklamada, “Topluluğun en çok neyi önemsediğini biliyoruz. Ayrıntılı bir tazminat planı hazırlıyoruz. Tek isteğimiz, biraz zaman.” ifadelerini kullandı.

BurgerSwap, Eylül 2020’de Ethereum ağına bir alternatif olarak sunulan Binance Smart Chain’de (BSC – Binance Akıllı Zinciri) piyasaya sürüldü.

Bundan bir hafta önce de; Binance Akıllı Zinciri tabanlı bir başka merkezi olmayan borsa PancakeBunny benzer bir saldırıya kurban gitmişti. PancakeBunny, saldırı sonucunda yaklaşık 45 milyon Dolar değerinde müşteri fonunun kaybedildiğini açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend