7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Vitalik Buterin’in Bağışladığı Shiba Inu (SHIB) Coinlerinin Akıbeti Belli Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Hindistan’ın yaşadığı ikinci COVID-19 dalgası, ülkenin gerçekten de yürek parçalayıcı bir hale gelmesine neden olmuş ve uluslararası bazı ünlü isimler ülkeye bağışta bulunmuştu. Bu kişiler arasında Ethereum’un kurucularından biri olan Vitalik Buterin de yer alıyor. Buterin, Hindistan’a yardım amacıyla trilyonlarca Shiba Inu tokenini bağışlamıştı.

Binance indirim kodu

Kısa bir süre önce, “Hindistan Kripto-Kovid Yardım Fonu” hesabı, bağışlar ile gelen kripto paraların son kısmını da toplamda 76.2 milyon dolar edecek şekilde stablecoin’lere dönüştürdüğünü duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SHIB Resmi Hesabı, Kararı Destekledi

Haberlerin piyasada yayılmasıyla beraber, Shiba Inu’nun Twitter hesabı, bu işlemleri desteklediklerini şöyle aktardı: “Hindistan ve Kripto Para Yardım Fonu için bir dönüm noktası! Güçlü kal Hindistan, SHIB ordusu daima seninle olacak. Bununla birlikte Vitalik Buterin’e de, kripto para tarihindeki en büyük bağışı yapıp SHIB tokenlerini kullanarak Hindistan’a COVID-19 virüsü ile olan savaşında destek verdiği için özel teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hindistan COVID Kripto Yardım Fonu kurucusu Sandeep Nailwal, daha önce yaptığı açıklamalarında, likiditesi olmayan bir varlığın nakde dönüştürülmesinin, denetimsel uyumluluklar konusundaki çabaların ve fonların uygun alıcılara nakledilmesi işleminin zor olduğunu söylemişti.

Durum, ilk yaşandığında SHIB ağı için ise pek iyi bir sonuç doğmadı. Tokenin fiyatı Buterin’in kararının ardından %50 azaldı. Miktarın %10’unu Hindistan’a hediye eden Buterin, kalan %90’lık tokeni ise yakmayı çekti. Bununla birlikte SHIB arzının yaklaşık olarak yarısı piyasadan silindi.

Buna ek olarak, o zamanlar yaptığı açıklamalarında Buterin, coin yaratıcılarının kişisel ya da hayırseverlik hesaplarına, onların rızası olmadan büyük miktarlarda kripto para yatırmamasını istemişti.

Shiba Inu Son Zamanlarda Yükselişte

Bununla birlikte Dogecoin taklidi bir coin olan Shiba Inu, son aylarda popülarite olarak epey yükseldi. Son üç ay içerisi sayıldığında SHIB yatırımcılarının sayısının 100.000 civarına yükseldiğini görüyoruz. Dahası ağ, Twitter takipçilerinin de 900.000 dolara ulaştığını bildirdi. Bu da SHIB topluluğunun büyüdüğü anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Vitalik Buterin: "Ethereum, Birçok Uygulama İçin Kullanışsız"

Bu ayın başlarında Shiba Inu, Binance.US ve Coinbase gibi büyük borsalarda listelendi ve yukarı yönlü hareketini hızlandırdı. Coinbase üzerinde listelenmesinin ardından bu şaka coinine, 24 saat içerisinde 870 milyon dolar yatırım yapıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar