Bitcoin, ilk on yılına güçlü bir başlangıç ​​yaptı, bu yıl şimdiye kadar fiyatı %40’ın üzerinde artış yaptı ve piyasa değerini yaklaşık 200 milyar dolara çıkardı.

2020’ye yaklaşık 7.000$’dan başlayan Bitcoin fiyatı, 2020 yılına kadar adeta bir roller coaster’da gerçekleşti ve Mart ayında 10.000$’ın çok üzerine çıkmadan önce 4.000$’ın altına düştü.

Bir yığın yerleşik yatırımcının, benzeri görülmemiş hükümet harcamaları ve para basımının bir sonucu olarak geldiğini gördükleri enflasyona karşı potansiyel bir korunma olarak bu yıl bitcoin’e yönelmesiyle, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın önde gelen bir yatırımcısı, bitcoin’in toplam değerinin önümüzdeki beş ila on yıl içinde 1 trilyon ila 5 trilyon dolar arasında olacağını iddia etti.

Ark Invest’in araştırma direktörü Yassine, “Bitcoin varlıklar arasında en zorlayıcı risk-ödül profillerinden birini sunuyor, çünkü analizimiz bugün kabaca 200 milyar dolardan önümüzdeki beş ila on yıl içinde 1-5 trilyon dolar ağ kapitalizasyonuna ölçeklenmesi gerektiğini gösteriyor.”

Elmandjra, geçen ay yayınlanan bir raporda yatırımcıların bir varlık sınıfı olarak bitcoin’i görmezden gelmemesi gerektiğini söylemişti.

Ark, Tesla için çılgınca iyimser fiyat hedefleriyle tanınan bir isim. Tahminlerinin çoğu doğru çıkmış ve bu yıl Tesla’nın fiyatı dört kat artmıştı.

Bitcoin, son on yılın en iyi performans gösteren varlığıydı ve fiyatı, 2017’nin sonlarında bir miktar gerilemeden önce bitcoin token başına neredeyse sıfırdan yaklaşık 20.000$’a yükseldi. Ancak, bu devasa ralliye rağmen, Ark, Bitcoin’de halen çok yükseliş öngörüyor.

Bitcoin henüz yolun başında

Elmandjra, “Analizimiz, Bitcoin’in önemli bir değer kazanma potansiyeline sahip para olma yolunda henüz yolun başında olduğunu gösteriyor” diye yazdı.

“Bizim görüşümüze göre, bitcoin’in 200 milyar dolarlık piyasa değeri -veya ağ değeri- önümüzdeki on yıl içinde trilyonlara kadar ölçeklenecek.”

Facebook Yorumları
İlgili Haber:  Bitcoin'e 250 Milyon Dolar Yatırım Yapan CEO Konuştu: Bitcoin Altından 1000 Kat Daha Değerli

Bir Cevap Yazın