1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Büyük Bitcoin Fiyat Artışından Sonra Şubat Ayı Bitcoin İçin Neden Çok Önemli Olabilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, son aylarda olağanüstü bir patlama yaşadı ve ekim başından bu yana %200’ün üzerinde artış kaydetti.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatlarındaki patlama, Bitcoin’i Ocak 2020’deki seviyesi olan yaklaşık 8.000 dolardan bu ayın başlarında Bitcoin başına 40.000 doların üzerine çıkardı ve bu, dünyadaki Bitcoinlerin birleşik değerini Visa, Samsung ve Berkshire Hathaway’den daha değerli hale getirdi.

Binance indirim kodu

Olanların ardından Bitcoin taraftarı Michael Saylor liderliğindeki büyük Bitcoin alıcısı MicroStrategy, şubat ayının ilk haftasında diğer şirketlerin MicroStrategy’nin Bitcoin oyun kitabını kopyalamasına yardımcı olmak için tasarlanan sanal bir “Bitcoin Kurumsal Stratejisi” zirvesine ev sahipliği yapmaya hazırlandığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçen yaz Bitcoin satın alma çılgınlığını başlattıktan sonra şu anda yaklaşık 1.13 milyar dolar değerinde 70.000 Bitcoin sahibi olan Microstrategy’nin, etkinliğe 3 Şubat ve 4 Şubat tarihlerinde ev sahipliği yapacağı öğrenildi ve Saylor’a göre binlerce şirket bu etkinliğe kaydoldu.

MicroStrategy’nin bu hafta 300 Bitcoin token daha satın aldığı açıklandıktan sonra CNBC’nin Power Lunch’a verdiği demeçte Saylor, Bitcoin fiyatı 30.000 doların altına düştükten sonra şubat ayının ilk haftasında binlerce şirket yöneticisinin, memurun, liderin ve danışmanın bir araya geleceğini söyledi.

Katılımcıların hepsinin Bitcoin’i bilançolarına veya kâr ve zararlarına nasıl ekleyeceklerini bulmak istediklerini ve başucu kitaplarını, tüm muhasebe rehberlerini, yasal rehberlerini ve aylar boyunca yapılan tüm işleri yayınlayacaklarını açıklayan Saylor, bunu halka açık bir şirket olarak yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Yatırımcı ayrıca, bunu daha kolay bir geçiş haline getirmek için haftalar veya aylar içinde milyonlarca dolar tasarruf etme düşüncesiyle herkesin kullanımına sunarak açık kaynak sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Katılımcıların tam listesi kamuoyuna açıklanmasa da etkinlik, kripto borsaları Binance, Gemini ve Coinbase dahil olmak üzere Bitcoin endüstrisi devlerini içerecek şekilde ayarlandı. Mike Novogratz’ın kripto para ile ilgili hizmetlere yatırım yapma ve geliştirme konusunda uzmanlaşmış Galaxy Digital gibi diğerlerinin, Bitcoin makro ve kurumsal strateji tartışmalarında yer alacağı kaydedildi.

İlgili Haber:  Goldman Sachs'tan Sürpriz Coinbase Açıklaması: "Bitcoin Fiyatının Düşmesi Coinbase İçin Daha İyi Olur"

Bitcoin yatırımcılarının bu zirveyi yakından takip etmeleri tavsiye ediliyor

Stone Ridge Asset Management’ın CEO’su Ross Stevens, çevrimiçi konferansı 3 Şubat Çarşamba günü Saylor ile birlikte açacağını açıkladı ve ekim ayında Forbes, Stone Ridge’in 115 milyon dolarlık Bitcoin yatırımını ilan etmişti.

Bitcoin fiyatı uzun zamandır halka açık profiline bağlı ilerlerken Bitcoin medyasından yoğun şekilde bahsedildi ve Google arama hacmi, Bitcoin’in fiyat artışlarını ve düşüşlerini yakından takip etti.

Bitcoin tüccarlarının ve yatırımcılarının, Bitcoin fiyatını yükseltebilecek başlıklar için yaklaşan konferansı yakından takip etmeleri önerildi.

San Francisco merkezli Bitcoin ve kripto para serbest yatırım fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, bu konferansın Bitcoin’e olan ilgiyi daha da arttırabileceğini ve bunun, anında fiyat kazanımları anlamına gelmese bile kesinlikle olumlu ve uzun vadeli bir etkiye sahip olacağını söyledi.

Bitcoin’in son dalgalanması, kripto parayı Wall Street’in radarına hızlıca sokmuş olsa da Silikon Vadisi de konuya ilgi göstermeye başladı.

Şu anda hem Twitter’ı hem de ödeme şirketi Square’i yöneten Jack Dorsey, Square’in 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladığında dalgalar yaratmıştı.

Bitcoin ile ödeme almakla ilgilendiğini ifade eden milyarder Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden Saylor’a kurumsal bir bilançoya Bitcoin eklemenin pratik yanlarını sordu.

DiPasquale, MicroStrategy CEO’sunun yakın zamanda Elon Musk’a önerdiği gibi diğer şirketlerin de MicroStrategy’nin yaklaşımını taklit etmesini ve hazinelerinin bazı kısımlarını Bitcoin’e yatırmasını bekleyebileceklerini ifade etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar