27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Güney Kore’nin En Büyük Blok Zinciri Klaytn, NFT Dünyasında Güç Kaybediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Güney Kore merkezli önde gelen Blockchain sistemlerinden biri olan Klaytn, iddialara göre Polygon gibi rakipleriyle başa çıkmayı başaramazsa bölgesel olarak sahip olduğu piyasa dominansını kaybedebilir.

Binance indirim kodu

Güney Kore’nin NFT endüstrisi, NFT’lerin yaşadığı büyüme ve Güney Koreli lider internet şirketi Kakao’nun sunduğu kripto para hizmetleri ile birlikte büyük bir gelişme yaşamıştı. Buna rağmen diğer rakip Blockchain’lerin piyasaya girmesiyle birlikte bölgesel piyasa oyuncuları yavaş yavaş baskı hissetmeye başladı.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte ülke yönetiminin 5 Kasım tarihinde NFT satın alımlarının herhangi bir vergiye tabii olmayacağını açıklamasıyla birlikte ülkenin NFT sektörü de daha fazla genişleme imkanı bulacağa benziyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Koreliler Şu Anda Büyük Oranda Klaytn’i Tercih Ediyor

NFT satın almak ya da satmak için bir platform arayan Koreliler, Kakao tarafından oluşturulan bir Blockchain olan Klaytn’i ve bir diğer Koreli teknoloji şirketi olan GroundX’i tercih ediyorlardı.

Kakao’nun ana sosyal medya platformu olan KakaoTalk 52 milyon aktif kullanıcıya sahip ve bununla birlikte kripto para cüzdanı olan Klip’i de bu sosyal medyanın içerisine entegre etmesiyle birlikte Klaytn’in Güney Kore’deki piyasa hakimiyeti daha iyi anlaşılıyor.

Güney Koreli bir NFT oluşturma portalı olan Spoon’un CEO’su Sangdi, KakaoTalk’ın kendilerine bir teşvik vermesi durumunda, kripto paralar ile daha önce ilişkisi olmayan sıradan insanların bu sektöre ısınacağını ve NFT’leri bir kültür olarak benimseyebileceğini söyledi.

Klaytn ayrıca OpenSea NFT platformu tarafından desteklenen üç Blockchain’den birini temsil ediyor. Kakao’nun NFT oluşturma servisi olan Krafterspace, OpenSea platformunda 37.000 NFT listeledi ve bu NFT’lerin yaklaşık olarak 7.000’i halihazırda satıldı.

Bir Ethereum katman iki sistemi olan Polygon gibi rakipler ise, Güney Koreli NFT kullanıcılarının küresel NFT trendlerine daha çok ısınması durumunda Klaytn’in piyasadaki liderliğini tehdit etmeye başlayabilir.

İlgili Haber:  Güney Kore, Metaverse Alanına Dahil Oluyor: İşte Detaylar

Müzik odaklı bir NFT platformu olan 3PM’in CEO’su Jisoon Lim, platformunu oluşturmak için Klaytn yerine Polygon’u tercih etmiş. Lim’in şirketi Güney Kore merkezli olsa bile Lim, Polygon’un kendi projesi için en iyi seçenek olduğunu düşünüyor. Sangdi ise küreselleşme ile ilgili endişelerin geçici bir engel oluşturabileceğini söyledi ve şirketlerinin de küresel bir marka haline gelmeyi amaçladığını belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar