28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ethereum ile Cardano Arasındaki Yarışta Büyük Gün Geldi! Cardano (ADA) Fiyatı, Alonzo Güncellemesi Öncesi %17’den Fazla Yükseldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano fiyatı kripto para borsası Binance üzerinde %17’nin üzerinde artış göstererek gün içerisinde 2.78 dolara kadar yükseldi. Böylelikle altcoin için son yedi günde yaşanan %6’lık kayıp da telafi edilmiş oldu.

Binance indirim kodu

Cardano Fiyatı, Akıllı Sözleşmelerin Hayata Geçmesinden Hemen Önce %17 Yükseldi

Piyasadaki lider “proof of stake” tokeni olan Cardano’nun fiyatı, ağa akıllı sözleşmeler özelliğini katacak yaklaşan Alonzo güncellemesi etrafındaki beklentilerin yükselmesiyle beraber artışa geçti. Akıllı sözleşmeler özelliği, kripto para topluluğunun aylardır süren heyecanlı bekleyişinin ardından 12 Eylül tarihinde hayata geçecek.

Binance indirim kodu

IOG CEO’su Charles Hoskinson, oluşturduğu bir canlı yayında, ADA fiyatındaki son düşüşün, eşzamanlılık tartışmaları nedeniyle olduğu iddialarını reddederek bu konuda medyada çıkan haberleri de yalanladı. Ünlü milyarder ADA fiyatındaki düşüş genel kripto para düzeltmesine bağladı: “Piyasa çöktü. Buna orantılı olacak şekilde piyasadaki her şey de çöktü. Tüm piyasanın yeşil bölgede seyredip de Cardano fiyatının düştüğü bir durum yok. Böyle bir şey olsaydı insanlar bizim bir hata yaptığımızı düşünebilirdi.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

7 Eylül tarihinde ADA fiyatı kısa bir süreliğine yaklaşık olarak %30 gerileyerek 19 Ağustos’taki piyasadaki büyük satış dalgasından bu yana en düşük seviyesine inmişti. Cardano, çok havuzlu bir merkezsiz borsa olan Minswap’ın pek de sorunsuz olmayan piyasa çıkışı nedeniyle sosyal medya üzerinde ağır eleştirilerin hedefi olmuştu.

Canlı yayın sırasında Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ADA fiyatındaki düşüşün haberlerde olduğu gibi bir sorun nedeniyle gerçekleşmediğini söyledi ve böylelikle medyada çıkan haberleri yalanlamış oldu. Minswap platformundaki kullanıcılar halen, ADA Blockchain’inin eUTxO hesaplama modeli nedeniyle en basit işlemleri yaparken bile hata aldıkları konusunda şikayet ediyorlar. Birçok insan erken bir yargıya vararak Cardano ağının blok başına yalnızca bir işlem gerçekleştirebildiğini düşünüyor. Ancak bunun tamamen yanlış olduğu daha önce belirtilmişti.

İlgili Haber:  Cardano ve Ethereum Yarışı Kızışıyor: Alonzo Güncellemesi Süreci Nasıl Etkileyecek?

Şu anda Cardano geliştiricileri, ağ üzerindeki merkezsiz uygulamalar için farklı ölçeklendirme çözümleri üzerinde çalışıyor. Hoskinson da yaptığı açıklamalarında, bir dizi periyodik güncelleme ile birlikte mainnet’in çok daha fazla özelliğe sahip olacağını vurguladı. Hoskinson ayrıca yaptığı açıklamasında, sektörde hata yapan aktörlerin kripto para endüstrisi tarafından çok hızlı bir şekilde yalancı olarak nitelendirilmesini ve ayrıştırıcı bir dil kullanılmasını eleştirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar