1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Büyük Tesla Yatırımcısı Teknoloji Şirketlerinin Bitcoin Satın Alımlarının Fiyatı Nasıl Etkileyeceğini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son aylarda Bitcoin’i enflasyon koruması olarak adlandırma akımına katılan yüksek profilli yatırımcıların arasında MicroStrategy ve Square’in yer almasıyla birlikte Bitcoin, Wall Street ve Silikon Vadisi’nin de dikkatini çekti.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, son 12 ayda neredeyse %300 arttı. Aralık ayında 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20.000 doları geçen kripto para, bu ayın başlarında 40.000 doların üzerine çıktı ve biraz gerilemiş olsa da dünya çapındaki merkez bankalarının para basma makinelerini hızlandırmasıyla yükselişe geçti.

Binance indirim kodu

Ark Yatırım Yönetimi’nden elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın önde gelen yatırımcı CEO’su Cathie Wood, heyecanla beklenen sanal “Bitcoin Strateji Zirvesi”nin öncesinde daha fazla şirketin bilançolarına Bitcoin ekleyeceğini düşündüğünü söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Wood, geçtiğimiz günlerde Yahoo Finance’ta yayımlanan bir röportajında, serbest yatırım fonları bilançolarına Bitcoin’i dahil eden çok fazla şirketin var olduğuna dikkat çekerek enflasyona karşı korunma konusunda Bitcoin’den daha iyi bir önlem olmadığına inandığını açıkladı.

Wood ayrıca büyük şirketlerin, Bitcoin’e veya diğer kripto paralara büyük miktarlarda nakit yatırmanın iyi bir fikir olup olmadığı konusunu sorguladıklarına da dikkat çekti.

Musk ve Tesla diyaloğu Bitcoin’e yönelik ilgiyi ateşledi

Geçen yılın mayıs ayında, milyarder serbest yatırım fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin’i enflasyonu yenme yarışında “en hızlı at” olarak nitelendirdi ve yatırımcıların, Federal Rezerv’in teşvik önlemlerinin doları baltalayabilmesi ihtimalinden dolayı Bitcoin’e yönelik kurumsal bir ilgi dalgasının başladığını ifade etti.

Ağustos ayında, Nasdaq listesinde yer alan iş zekası şirketi MicroStrategy, Bitcoin satın almaya başladı ve o zamandan beri de bu alımını durdurmadı. Aralık ayında, Bitcoin ve kripto paralarla uzun süredir flört eden Tesla CEO’su Elon Musk’ın, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a Twitter üzerinden kurumsal bilançolara Bitcoin ekleme meselesini danışması üzerine Musk’ın, Tesla rezervlerini Bitcoin’e taşıyabileceği yönünde çılgın spekülasyonlar ateşlendi.

İlgili Haber:  Deutsche Bank: Bitcoin 2022'yi 28.000 Dolar Seviyesinde Kapatacak

Bitcoin savunucusu ve Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen ödeme şirketi Square, ekim ayında 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı.

Wood’un yorumlarının ardından Ark, tüm S&P 500 şirketlerinin nakitlerinin %1’ini Bitcoin’e ayırması durumunda fiyatın yaklaşık 40.000 dolar artabileceğini söyleyerek buna yönelik bir yıllık araştırma raporu yayınladı.

Ark’ın araştırma ekibi, her ikisi de Bitcoin’e bilanço yatırımı yapan Square’in ve Microstrategy’nin, halka açık şirketlerin Bitcoin’i nakit paraya meşru bir alternatif olarak seçme yolunu gösterdiğini söyledi.

Ekip ayrıca, Bitcoin’in toplam değerinin bugünkü 600 milyar dolarlık seviyesinden önümüzdeki beş ile on yıl içinde 1 trilyon ile 5 trilyon ABD dolarına yükseleceği tahminini yineledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar