Buz Hokeyi Takımı San Jose Sharks, Dogecoin ve Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladığını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

San Jose Sharks duyurusunun BitPay ile yapılan bir ortaklığın sonucu olduğu dile getirildi.

blank

Haberin Özeti

  • ABD Buz Hokeyi Ligi (NHL) ekiplerinden San Jose Sharks, gelecek sezon biletleri ve diğer ürünleri için kripto para ödemesi alacağını açıkladı.
  • Kripto ödeme hizmeti kulüp ve BitPay arasındaki ortaklığın bir sonucu olarak duyuruldu.

San Jose Sharks Başkanı Jonathan Becher yaptığı açıklamada, kulübün önümüzdeki sezon gerçekleştireceği çeşitli ürün satışları için kripto para ödemesi kabul edeceğini duyurdu. Sezonluk bilet satışları, kurumsal sponsorluk anlaşmaları ve özel suit kiralama hizmetleri, kripto para ile ödeme yapılabilecek alanlar olarak belirlendi.

blank

Sharks ve BitPay Ortaklığı

Bu, Sharks’ın ana şirketi Sharks Sports & Entertainment ile kripto ödeme hizmeti BitPay arasındaki ortaklığın bir sonucu olarak değerlendirildi.

San Jose Sharks takımı, BitPay aracılığıyla, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Wrapped Bitcoin, Dogecoin ve ayrıca beş farklı stablecoinde (GUSD, BUSD, DAI, PAX ve USDC) ödeme kabul edebilir. Her satıştan sonra kripto parayı itibari paraya çeviren PayPal’ın aksine BitPay, tüccarların doğrudan kripto para tutmasına da izin veriyor.

Kulüp Başkanı Becher, Twitter’da yaptığı açıklamada, Sharks’ın ticari mallar ve tek maçlık bilet satışları gibi daha küçük ürünler için de kripto para ödemesi almayı planladığını; ancak bunu zaman içinde kapsamlı olarak değerlendireceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Spor Endüstrisi ve Kripto Para Entegrasyonu

ABD spor endüstrisindeki kripto para kullanımı oldukça geniş bir alana yayıldı. Dallas Mavericks, kripto dostu sahibi Mark Cuban sayesinde kısa süre önce Dogecoin’de ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı. Sacramento Kings takımı ise çalışanları için Bitcoin ile maaş ödeme seçeneği sundu. Öte yandan kripto para borsası FTX, Miami Heat ile sponsorluk anlaşması yaparak kulübün iç saha maçlarını oynadığı spor kompleksinin isim hakkını almayı başardı. Miami Heat, bundan sonra iç saha maçlarını FTX Arena’da oynayacak.

Ayrıca profesyonel liglerde de oyuncular maaşlarının bir kısmını kripto para olarak almak için çeşitli kripto şirketleri ile ortaklık kurdu.

San Jose Sharks ise kripto endüstrisi ile entegre olan son spor takımı olarak dikkat çekiyor. Bu eğilim farklı spor dallarında da devam edecek gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend