3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Cardano (ADA), 2022 Yılı İçin Planlarını Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano kripto para piyasasına 2022 yılında ne gibi yenilikler sunacak? Charles Hoskinson, ADA topluluğunun önümüzdeki yıl bekleyeceği gelişmeleri açıkladı.

Binance indirim kodu

Cardano kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Youtube üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınında önümüzdeki yıl hakkında konuştu ve 2022’nin kripto para piyasası ve ADA için getirebileceği şans ve riskler hakkında bahsetti. Cardano kurucusu ve aynı zamanda Ethereum kurucuları arasında da yer alan Charles Hoskinson, “ADA’nın bilinirliğinin çok hızlı bir şekilde yükseldiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Cardano Kurucusu: “Merkezsiz Uygulamalarımız Az Sayıdalar, Ancak Kaliteliler”

Yayınladığı videoda Hoskinson, ADA’nın geçtiğimiz yılki performansını da değerlendirdi. Ünlü CEO, Blockchain üzerinden, çoğunluğunu NFT’lerin oluşturduğu iki milyondan fazla varlığın oluşturulduğunu belirtti. Buna rağmen merkezsiz uygulamaların Cardano üzerindeki gelişimi beklenenden yavaş ilerliyor. ADA Blockchain’i üzerinde şu anda 127 proje, bu tür merkezsiz uygulamaların geliştirilmesi üzerinde çalışıyor. Hoskinson, sayı olarak düşük kalmalarına rağmen geliştirilen uygulamaların kaliteli olduğunu iddia etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kısa bir özetin ardından Charles Hoskinson, ADA topluluğunun 2022 yılından bekleyebilecekleri hakkında da konuştu: “Önümüzdeki yıl resmi bir açık kaynak yapısı oluşturulacak. Aslına bakılırsa bir tür Linux Hyperledger’ı. Buna ek olarak birçok kurumun birbirine bağlandığını göreceğiz. Doğruluğu birinci öncelik olarak ele alıyoruz. Hedeflediğimiz doğruluğa ulaştığımız zaman bu kez performans, optimizasyon ve kullanıcı dostluluğu kavramlarının üstüne gidiyoruz.

Hoskinson, kripto para endüstrisinin bir tür test aşamasında geçeceğini de iddia etti. Hoskinson’a göre bu tür bir aşamanın kripto para piyasasının başına gelmesi bir zorunluluk gibi görünüyor: “Çünkü başarılı olmamız durumunda insanlığın güç dengelerini değiştirebiliriz.

Birkaç gün önce yaptığı açıklamalarında Cardano kurucusu, merkezsiz bir yapılaşma sayesinde toplumda daha adil koşullar sağlanmasının getirebileceği potansiyellerden bahsetmişti. Buna ek olarak Hoskinson, geleneksel kurumlar ve bunların vadesi geçmiş yapıları hakkında da konuştu: “Bir yapının ana parçası boş olduğunda, temel kısmı bozulmuş, kırılmış, çürümüş olduğunda, gereken şey yalnızca küçük bir dokunuştur. Aslına bakılırsa bu da bizim endüstri olarak hep birlikte yaptığımız şeyin ta kendisi. İnsanlara ufak bir dokunuş yapıyoruz. Çok büyük değil, ancak bu kurumların içlerinde nelerin bulunduğunu gösterecek kadar.”

İlgili Haber:  Cardano Kurucusu Hoskinson Bitcoin'in En Büyük Problemini Açıkladı

Buna ek olarak, Charles Hoskinson yayınladığı canlı yayınında hedeflerine ulaşmak için Cardano ağının gereken her şeye sahip olduğunu söyledi ve “2022 yılının çılgınca geçeceğini” iddia etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar