25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Cardano (ADA), 2022 Yılı İçin Planlarını Açıkladı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Cardano kripto para piyasasına 2022 yılında ne gibi yenilikler sunacak? Charles Hoskinson, ADA topluluğunun önümüzdeki yıl bekleyeceği gelişmeleri açıkladı.

Binance indirim kodu

Cardano kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Youtube üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınında önümüzdeki yıl hakkında konuştu ve 2022’nin kripto para piyasası ve ADA için getirebileceği şans ve riskler hakkında bahsetti. Cardano kurucusu ve aynı zamanda Ethereum kurucuları arasında da yer alan Charles Hoskinson, “ADA’nın bilinirliğinin çok hızlı bir şekilde yükseldiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Cardano Kurucusu: “Merkezsiz Uygulamalarımız Az Sayıdalar, Ancak Kaliteliler”

Yayınladığı videoda Hoskinson, ADA’nın geçtiğimiz yılki performansını da değerlendirdi. Ünlü CEO, Blockchain üzerinden, çoğunluğunu NFT’lerin oluşturduğu iki milyondan fazla varlığın oluşturulduğunu belirtti. Buna rağmen merkezsiz uygulamaların Cardano üzerindeki gelişimi beklenenden yavaş ilerliyor. ADA Blockchain’i üzerinde şu anda 127 proje, bu tür merkezsiz uygulamaların geliştirilmesi üzerinde çalışıyor. Hoskinson, sayı olarak düşük kalmalarına rağmen geliştirilen uygulamaların kaliteli olduğunu iddia etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Kısa bir özetin ardından Charles Hoskinson, ADA topluluğunun 2022 yılından bekleyebilecekleri hakkında da konuştu: “Önümüzdeki yıl resmi bir açık kaynak yapısı oluşturulacak. Aslına bakılırsa bir tür Linux Hyperledger’ı. Buna ek olarak birçok kurumun birbirine bağlandığını göreceğiz. Doğruluğu birinci öncelik olarak ele alıyoruz. Hedeflediğimiz doğruluğa ulaştığımız zaman bu kez performans, optimizasyon ve kullanıcı dostluluğu kavramlarının üstüne gidiyoruz.

Hoskinson, kripto para endüstrisinin bir tür test aşamasında geçeceğini de iddia etti. Hoskinson’a göre bu tür bir aşamanın kripto para piyasasının başına gelmesi bir zorunluluk gibi görünüyor: “Çünkü başarılı olmamız durumunda insanlığın güç dengelerini değiştirebiliriz.

Birkaç gün önce yaptığı açıklamalarında Cardano kurucusu, merkezsiz bir yapılaşma sayesinde toplumda daha adil koşullar sağlanmasının getirebileceği potansiyellerden bahsetmişti. Buna ek olarak Hoskinson, geleneksel kurumlar ve bunların vadesi geçmiş yapıları hakkında da konuştu: “Bir yapının ana parçası boş olduğunda, temel kısmı bozulmuş, kırılmış, çürümüş olduğunda, gereken şey yalnızca küçük bir dokunuştur. Aslına bakılırsa bu da bizim endüstri olarak hep birlikte yaptığımız şeyin ta kendisi. İnsanlara ufak bir dokunuş yapıyoruz. Çok büyük değil, ancak bu kurumların içlerinde nelerin bulunduğunu gösterecek kadar.”

İlgili Haber:  Ethereum Yaratıcısından Dogecoin için Güncelleme Çağrısı!

Buna ek olarak, Charles Hoskinson yayınladığı canlı yayınında hedeflerine ulaşmak için Cardano ağının gereken her şeye sahip olduğunu söyledi ve “2022 yılının çılgınca geçeceğini” iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend