Cardano (ADA) Fiyat Analizi – 1 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin piyasaları kısa vadeli grafiklerde bir tür konsolidasyon safhasına işaret ediyor ve bunun sonucunda da altcoinler çoğunluğu stabil bir fiyata tutunmuş durumdalar. Cardano (ADA) da, geçtiğimiz gün yaşadığı %16’lık fiyat artışıyla beraber güçlü bir boğa havası içerisine girmişti. Ancak piyasalardaki BTC dominansıyla beraber fiyatlar da yatay seyir izlemeye başladı.

blank

Cardano’nun Saatlik Grafiği

blank

blank

Grafikten, ADA fiyatlarının yükselen ve genişleyen bir takoz içerisinde tırmandığını görüyoruz. Fiyatlar, iki yukarı yönlü çizginin arasında gidip gelmiş, bu iki çizgi direnç ve destek noktalarını oluşturuyor. ADA fiyatlarının bu modelden aşağı yönlü çıkışı bekleniyordu ancak volalitenin de azalmasıyla beraber bunun yerine yatay seyir izlemeye başladı.

“ADA Fiyatları Destek ve Direnç Noktaları Arasında Gidip Gelebilir”

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA 1.71 dolardaki desteğine tutunmayı başardı ve 1.73 dolardan işlem görüyor. 1.77 dolardaki direnç ise, fiyatların bu seviyeyi iki kez test edip başarısız olmasının ardından güçlü kalmayı sürdürüyor. Bu durum, ADA’nın, volalite düzeyleri yükselmedikçe, kısa vadede bu destek ve direnç arasında işlem göreceğine işaret ediyor olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Fiyatların, direnç seviyesinin üstüne çıkmayı başaramayıp yatay seyir izlemesiyle beraber, volalite de azalma gösterdi. Düşük volaliteli piyasa, sinyal çizgisi ve 50’lik hareket ortalamasında da, bu değerler mumlara yaklaştıkça, bir dizi yükselişe neden oldu. Awesome Oscillator (AO) değerinden de görülebileceği gibi bu aslında piyasanın momentumunu kaybettiğine bir işaret olabilir. AO değeri ayrıca, ADA fiyatlarının başta pozitif bir momentum inşa ederken daha sonra fiyatların yatay seyir izlemeye başlamasıyla beraber momentumun da azaldığını gösteriyor.

Bu konsolidasyon safhası bir tür ayı trendine dönüşebilir. Satış baskısının artmasıyla beraber ADA fiyatları bir sonraki destek noktası olan 1.62 dolara doğru yaklaşabilir. Piyasadaki artan satış baskısı ayrıca, aşırı satış bölgesine doğru hareket eden stokastik RSI değerinde de görülebiliyor. İlginç bir şekilde RSI de sinyal çizgisinin altına geçerek ayı lehine bir piyasanın başlangıcına işaret ediyor olabilir.

Sonuç

Şu anki Cardano (ADA) piyasası, genel kripto para piyasalarındaki baskın trende ayak uydurarak yatay seyir izliyor. Ancak bu seyir, ADA piyasasında ortaya çıkmaya başlayan negatif hava ile birlikte değişmek zorunda kalabilir. ADA fiyatları, destek noktasına tutunmayı başaramazsa, bir alt seviyedeki destek noktası olan 1.62 dolara kadar gerileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend