27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Cardano (ADA) Fiyat Analizi – 1 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin piyasaları kısa vadeli grafiklerde bir tür konsolidasyon safhasına işaret ediyor ve bunun sonucunda da altcoinler çoğunluğu stabil bir fiyata tutunmuş durumdalar. Cardano (ADA) da, geçtiğimiz gün yaşadığı %16’lık fiyat artışıyla beraber güçlü bir boğa havası içerisine girmişti. Ancak piyasalardaki BTC dominansıyla beraber fiyatlar da yatay seyir izlemeye başladı.

Binance indirim kodu

Cardano’nun Saatlik Grafiği

Binance indirim kodu

Grafikten, ADA fiyatlarının yükselen ve genişleyen bir takoz içerisinde tırmandığını görüyoruz. Fiyatlar, iki yukarı yönlü çizginin arasında gidip gelmiş, bu iki çizgi direnç ve destek noktalarını oluşturuyor. ADA fiyatlarının bu modelden aşağı yönlü çıkışı bekleniyordu ancak volalitenin de azalmasıyla beraber bunun yerine yatay seyir izlemeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“ADA Fiyatları Destek ve Direnç Noktaları Arasında Gidip Gelebilir”

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA 1.71 dolardaki desteğine tutunmayı başardı ve 1.73 dolardan işlem görüyor. 1.77 dolardaki direnç ise, fiyatların bu seviyeyi iki kez test edip başarısız olmasının ardından güçlü kalmayı sürdürüyor. Bu durum, ADA’nın, volalite düzeyleri yükselmedikçe, kısa vadede bu destek ve direnç arasında işlem göreceğine işaret ediyor olabilir.

Fiyatların, direnç seviyesinin üstüne çıkmayı başaramayıp yatay seyir izlemesiyle beraber, volalite de azalma gösterdi. Düşük volaliteli piyasa, sinyal çizgisi ve 50’lik hareket ortalamasında da, bu değerler mumlara yaklaştıkça, bir dizi yükselişe neden oldu. Awesome Oscillator (AO) değerinden de görülebileceği gibi bu aslında piyasanın momentumunu kaybettiğine bir işaret olabilir. AO değeri ayrıca, ADA fiyatlarının başta pozitif bir momentum inşa ederken daha sonra fiyatların yatay seyir izlemeye başlamasıyla beraber momentumun da azaldığını gösteriyor.

Bu konsolidasyon safhası bir tür ayı trendine dönüşebilir. Satış baskısının artmasıyla beraber ADA fiyatları bir sonraki destek noktası olan 1.62 dolara doğru yaklaşabilir. Piyasadaki artan satış baskısı ayrıca, aşırı satış bölgesine doğru hareket eden stokastik RSI değerinde de görülebiliyor. İlginç bir şekilde RSI de sinyal çizgisinin altına geçerek ayı lehine bir piyasanın başlangıcına işaret ediyor olabilir.

İlgili Haber:  Ripple (XRP) Fiyat Analizi - 18 Mayıs

Sonuç

Şu anki Cardano (ADA) piyasası, genel kripto para piyasalarındaki baskın trende ayak uydurarak yatay seyir izliyor. Ancak bu seyir, ADA piyasasında ortaya çıkmaya başlayan negatif hava ile birlikte değişmek zorunda kalabilir. ADA fiyatları, destek noktasına tutunmayı başaramazsa, bir alt seviyedeki destek noktası olan 1.62 dolara kadar gerileyebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar