2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

Cardano (ADA) Fiyat Analizi – 25 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Cardano geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarında yaşanan çöküşle birlikte zirve noktası olan 2.51 dolardan %58 değer kaybetti. Dün yaşanan felaketten sonra ise inilen en düşük değer 1.23 dolar oldu. Mayıs ayı boyunca 1.40 dolardaki fiyat seviyesine tutunmayı başaran ADA, satış baskısının artmasıyla birlikte bu savunma hattını terk etmek zorunda kalmıştı.

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatları 1.49 dolardan işlem görürken fiyatlar denge noktasında bulunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano’nun (ADA) Günlük Grafiği

blank

Cardano fiyatları, 1.30 dolardan 2.51 dolara kadar yükselen bir kanal içerisinde artmıştı. Ancak ADA fiyatları bu kanaldan 3 gün art arda çıkış gösterdi. Hafta ortasında yaşanan toparlanmadan sonra fiyatların 1.80 dolardaki direnci geçememesiyle beraber tekrar bir düşüş gözlendi. Yine 3 gün süren düşüşün ardından fiyatlar bu yazının yazıldığı anlarda tekrardan gerileme gösteriyor.

Fiyatların gerilemesi sürerse ADA fiyatları yatay seyir izlemeye başlayabilir.

Fiyatlar 1.47 dolar dolaylarında gezerken bu seviye ayrıca ADA için bir direnç noktası da oluşturuyor. Fiyatlar bu seviyeye yakın olsa da hacimler şu anda yüksek seviyelere ulaşamadı. Hacim profili görülür aralığına (VPVR) göre ise yatırımcılar bu seviyeler için henüz hazır değil gibi görünüyor ve ADA için bir sonraki güçlü destek 1.22 dolar civarında bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlardaki fiyat 50 günlük hareket ortalamasının altına düşerse fiyatların 1.30 dolar ile 1.47 dolar arasında sağlamlaşması için daha yüksek bir şans olabilir.

Bununla birlikte ADA piyasalarındaki momentum da azaldı, bu yüzden fiyatların hareketi şu anki piyasa koşullarında çok mümkün gözükmeyebilir.

Cardano’yu (ADA) Yeni Bir Hard Fork Bekliyor

Cardano piyasaları bu yazının yazıldığı anlarda, kripto para çöküşüne sahne olan geçtiğimiz hafta aldığı yaraları sarıyor gibi görünüyor. Ayrıca Cardano blockchaini, planladığı Alonzo hard fork’u güncellemesine de hazırlanıyor. Bu güncellemeyle beraber geliştiriciler Cardano üzerinde akıllı sözleşmeler hazırlayabilecek. Bu bağlamda Cardano topluluğunun, özellikle dengesiz piyasayı stabilleştirmek için desteği kritik rol oynayacak. Bu destek ile birlikte Cardano fiyatlarının 1.30 dolar ile 1.47 dolar arasındaki aralıkta yatay seyir izlemesi mümkün olabilir.

İlgili Haber:  Chainlink (LINK), Litecoin (LTC) ve Polygon (MATIC) Fiyat Analizi - 31 Mayıs

Kripto para piyasaları geçtiğimiz hafta birbiri ardına gelen olumsuz haberler ile birlikte kabus gibi bir düzeltme yaşamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar