Cardano (ADA) Fiyat Analizi – 25 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Cardano geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarında yaşanan çöküşle birlikte zirve noktası olan 2.51 dolardan %58 değer kaybetti. Dün yaşanan felaketten sonra ise inilen en düşük değer 1.23 dolar oldu. Mayıs ayı boyunca 1.40 dolardaki fiyat seviyesine tutunmayı başaran ADA, satış baskısının artmasıyla birlikte bu savunma hattını terk etmek zorunda kalmıştı.

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatları 1.49 dolardan işlem görürken fiyatlar denge noktasında bulunuyor.

Cardano’nun (ADA) Günlük Grafiği

blank

Cardano fiyatları, 1.30 dolardan 2.51 dolara kadar yükselen bir kanal içerisinde artmıştı. Ancak ADA fiyatları bu kanaldan 3 gün art arda çıkış gösterdi. Hafta ortasında yaşanan toparlanmadan sonra fiyatların 1.80 dolardaki direnci geçememesiyle beraber tekrar bir düşüş gözlendi. Yine 3 gün süren düşüşün ardından fiyatlar bu yazının yazıldığı anlarda tekrardan gerileme gösteriyor.

Fiyatların gerilemesi sürerse ADA fiyatları yatay seyir izlemeye başlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Fiyatlar 1.47 dolar dolaylarında gezerken bu seviye ayrıca ADA için bir direnç noktası da oluşturuyor. Fiyatlar bu seviyeye yakın olsa da hacimler şu anda yüksek seviyelere ulaşamadı. Hacim profili görülür aralığına (VPVR) göre ise yatırımcılar bu seviyeler için henüz hazır değil gibi görünüyor ve ADA için bir sonraki güçlü destek 1.22 dolar civarında bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlardaki fiyat 50 günlük hareket ortalamasının altına düşerse fiyatların 1.30 dolar ile 1.47 dolar arasında sağlamlaşması için daha yüksek bir şans olabilir.

Bununla birlikte ADA piyasalarındaki momentum da azaldı, bu yüzden fiyatların hareketi şu anki piyasa koşullarında çok mümkün gözükmeyebilir.

Cardano’yu (ADA) Yeni Bir Hard Fork Bekliyor

Cardano piyasaları bu yazının yazıldığı anlarda, kripto para çöküşüne sahne olan geçtiğimiz hafta aldığı yaraları sarıyor gibi görünüyor. Ayrıca Cardano blockchaini, planladığı Alonzo hard fork’u güncellemesine de hazırlanıyor. Bu güncellemeyle beraber geliştiriciler Cardano üzerinde akıllı sözleşmeler hazırlayabilecek. Bu bağlamda Cardano topluluğunun, özellikle dengesiz piyasayı stabilleştirmek için desteği kritik rol oynayacak. Bu destek ile birlikte Cardano fiyatlarının 1.30 dolar ile 1.47 dolar arasındaki aralıkta yatay seyir izlemesi mümkün olabilir.

Kripto para piyasaları geçtiğimiz hafta birbiri ardına gelen olumsuz haberler ile birlikte kabus gibi bir düzeltme yaşamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend