Cardano (ADA) Fiyatı, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Cardano’nun yerel tokeni ADA, endüstrinin üçüncü en büyük kripto parası Tether’i geçtikten sadece bir hafta sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

blank

Haberin Özeti

  • Cardano fiyatı, son 24 saatte %17.4 oranında yükseldi.
  • ADA, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2.54 Dolar seviyesine ulaştı.

ADA’nın fiyatı son 24 saatte %17.4 oranında yükseldi ve günün erken saatlerinde tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2.54 Dolara ulaştı.

blank

Cardano Fiyatı Neden Yükseliyor?

Cardano, geçen hafta, Tether (USDT) ve Binance Coin’i (BNB) geride bırakarak piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para olmayı başarmıştı. Mevcut piyasa değeri yaklaşık 80 milyar Dolar olan Cardano, şimdi konumunu daha da güçlendirdi.

Şu dakikalarda ise Cardano fiyatı biraz geriledi ve 2.48 Dolardan işlem görmeye başladı.

ADA fiyatı, uzun zamandır beklenen ve Cardano ağına akıllı sözleşme işlevselliğini getirecek olan Alonzo yükseltmesinin duyurulmasından bu yana artıyor. Cardano’nun arkasındaki geliştirme şirketi olan Input Output, yükseltmenin 12 Eylül’de gerçekleşeceğini belirtti. Alonzo yükseltmesi, platformun merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarını desteklemesini sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Cardano fiyatı, yılın başından bu yana yaklaşık %1300 oranında artmasına rağmen; benimsenme seviyesi, dünyanın en popüler akıllı sözleşme platformu ve ikinci en büyük kripto parası olan olan Ethereum’un gerisinde kalıyor.

Cardano ile İlgili Eleştiriler

Cardano’nun kripto para listelerinde üçüncü sıraya yükselmesi, bazı eleştirmenlerin de dikkatini çekti.

En dikkate değer olanı, Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz’ın yaptığı açıklamalar idi. Novogratz, tanıdığı “en zeki yirmi insanla” konuştuğunu ve hiçbirinin Cardano’yu “çekici bulmadığını” iddia etti.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ise Novogratz’ın açıklamalarına, “‘Uzayda tanıdığım en zeki yirmi bankacıyla konuştum ve bunların hepsi, kripto paraların çekici olmadığını söyledi.” diyerek mizahi bir dille karşılık verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend