Cardano (ADA) Fiyatı Yeni Bir Rekor Daha Kırdı! “10 Dolar Hedefi…”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin fiyatı 49.000 dolar üzerinde kalmaya çalışırken, Cardano da etkileyici performansını sergilemeye devam ediyor. ADA fiyatı 2.64 dolara ulaşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tazeledi.

blank

Bitcoin Fiyatı 49.000 Doları Aşarken ADA Fiyatı İse Yeni Bir Rekor Kırdı!

49.000 doların altına doğru sert bir iniş sergileyen Bitcoin, tekrardan toparlandı ve bu seviyeyi geri kazandı. Dünden bu yana altcoinlerin çoğu durgun seyrederken Cardano buna bir istisna oluşturdu. ADA fiyatı 2.64 dolara yükselerek yeni bir rekor kırdı. Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı 2.61 dolardan işlem görüyordu.

blank

Dün ise altcoinlerin çoğu yeşil bölgedeydi ve grafiklerinde etkileyici kazançlar göstermişlerdi. Ethereum kısa bir süreliğine 3.300 doları aştı ancak ufak bir gerileme yaşadı ve yazım sırasında bu bölgenin altında seyrediyor. ADA fiyatı, 20 Temmuz’da yaşanan piyasa düzeltmesi sırasında 1 doların altına inmesinden sonra %160 yükseldi.

Djed Stablecoin’i İçin Hazırlıklar Tamam

Cardano (ADA) kısa bir süre önce dikkat çeken gelişmeler yaşamıştı. Cardano geliştiricilerinden IOG’nin paylaştığı son akademik rapora göre, Djed stablecoin’i için 6 ana akım testnet’i üzerinde erken dönem denemeleri yapıldı.

Input Output’un resmi web sitesinde paylaşılan blog gönderisine göre, IOG, Emurgo ve Ergo güçlerini birleştirdi ve Djed adında algoritmik bir stablecoin protokolü yaratmak için kolları sıvadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

IOG, Djed’i dünyada ilk “resmi olarak onaylanan” stablecoin olarak duyurdu. Djed’in tüm özellikleri matematiksel teoriler ile kanıtlanmış. Bunlar arasında fiyat oynaklığı limitleri, sabitliğin gücü, rezerv koruması ve benzeri özellikler yer alıyor. ADA, akıllı sözleşmeleri hayata geçirmeye giderek yaklaşırken Djed’in Plutus platformu üzerindeki entegrasyon işlemleri de tamamlandı.

Bununla birlikte, kripto paralar üzerine odaklı bir YouTube kanalı olan Thinking Crypto sunucusu, ADA fiyatının bir yükseliş atağı hazırlığında olabileceğini söyledi: “Cardano (ADA) fiyatı şu anda yükselişe hazırlanıyor olabilir. Potansiyel olarak bir boğa koşusu gerçekleşirse 10 dolar hedefine ulaşılabilir.”

ADA’nın mevcut rallisinin güçlü durduğunu düşünen analizcilerden biri de Crypto Capital Venture kurucusu Dan Gambardello. Gambardello, ADA fiyatının 2021 yılı içerisinde değer olarak %1.390 artmasına rağmen halen bu seviyelerde düşük değerli olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend