10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Cardano (ADA) Fiyatının İnanılmaz Yükselişinin Ardından Cardano Kurucusu Önemli Uyarılarda Bulundu!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Son Cardano rallisinin ardından, Charles Hoskinson, ADA fiyatında yaşanan inanılmaz artıştan faydalanmak isteyen dolandırıcılara karşı uyardı.

blank

Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un 12 Eylül tarihini “Alonzo” güncellemesi için belirlemesinden bu yana, ADA fiyatı inanılmaz bir yükseliş gösterdi. Cardano yatırımcıları büyük bir heyecanla akıllı sözleşmelerin Mainnet’e uygulanmasını beklerken ADA fiyatındaki yükselişten yararlanmak isteyenler sadece yatırımcılar değil. Dolandırıcılar da, “Ethereum killer’ın” tırmanışından, sahte profiller, zararlı yazılımlar ve sahte çekilişler ile fayda sağlamak istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Yeni Bir Rekor Kıran Sadece Cardano Fiyatı Olmadı

Söz konusu gelişmeler Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un gözünden de kaçmadı. 23 Ağustos tarihinde, ADA kurucusu ve aynı zamanda ADA’nın geliştirici şirketi IOHK’nın CEO’su olan Hoskinson, oluşturduğu canlı yayın ile ADA topluluğunu uyardı. Periscope üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında Hoskinson şunları söyledi: “Büyük olaylar gerçekleşmek üzereyken, fiyat ani yükseliş gösterdiğinde ve volalite değeri yüksek olduğunda dolandırıcılık faaliyetlerinde de inanılmaz seviyelerde yükseliş görüyoruz.

Charles Hoskinson ayrıca, Google Play gibi mağazalarda bulunan sahte Cardano cüzdanlarıyla ilgili tehlikelere de değindi: “Google Play Store üzerinde, Daedalus cüzdanının sahte versiyonuna ve daha birçok sahte ADA kullanımına rastladık. Bu sahte uygulamalarda kullanıcılara yazılımın yeni sürümünün indirilmesi isteniyor ve cüzdanlarındaki ADA’ların kurtarılması gerektiği iddia ediliyor. Tabii ki bunların hepsi dolandırıcılık. Biz (Emurgo, IHOK, Cardano Vakfı ve Anm.d.Red. olarak), hiçbir zaman anahtar kelimelerinizi talep etmeyiz, özel anahtarlarınızı istemeyiz ve size yardım edebilmemiz için başka bir yazılım yüklemeniz gerektiğini söylemeyiz.”

Google Play kısa bir süre önce bu tarz uygulamalara yaptırım uygulamıştı. Mağaza üzerindeki sekiz dolandırıcılık uygulaması yasaklanmıştı. Ancak dolandırıcılık uygulamalarının sayısının fazlalığı halen Google’ın çözmesi gereken sorunları arasında yer alıyor.

İlgili Haber:  Cardano Kurucusu Hoskinson: “Kripto Paralar, Afganistan'ı Kaostan Kurtarmaya Yardımcı Olabilir”

Hoskinson 150 Dolar İddiasına Tepki Gösterdi: “Son 10 Yıldır Hiç Fiyat Tahmini Yapmadım!”

20 Nisan’dan bu yana, Hoskinson’un kendisinin söylediği iddia edilen, Cardano fiyatının yılın sonuna kadar 150 dolara çıkacağıyla ilgili bir söylenti dolaşıyordu. Bu haber kripto para blogu Coingape tarafından yayılmıştı ancak haberin sahte bir Youtube videosundan alındığı ortaya çıktı. Haber silinse de halen farklı haber kaynaklarında bulunabiliyor. Hatta kripto para dünyasının en fazla ziyaret edilen sitelerinden biri olan Coinmarketcap bile bu tuzağa düştü.

Bu sahte haber ayrıca Cardano kurucusunun da dikkatini çekmiş: “ADA fiyatının 150 dolar olacağını hiçbir zaman söylemedim. Bu tür bir şeyi hiçbir şekilde söylemem. Kripto para dünyasında bulunduğum hiçbir zaman bir fiyat tahmininde bulunmadım. Ne ADA ne de başka bir kripto para ile ilgili bir kere bile fiyat tahmini yapmadım.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend