1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson 1 Yıl Önce Verdiği Sözleri Gerçekleştiremedi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, bir yıl önce Cardano üzerinde yüzlerce kripto paranın ve binlerce merkeziyetsiz uygulamanın bulunacağını iddia etmişti. Görünüşe göre Hoskinson verdiği sözleri tutamadı.

Binance indirim kodu

40 milyar dolardan yüksek bir piyasa değerine sahip olan Cardano (ADA), yıllık bazda getirdiği %1000’lik kazanç ile kripto para piyasası liderleri Bitcoin ve Ethereum’u bile solladı. Bu etkileyici performansın kurumsal yatırımcıların da ilgisini çektiğini söylemek sürpriz olmasa gerek. Dijital varlıklar alanında dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Grayscale, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, profesyonel yatırımcılara hitap eden bir yatırım fonu olan Digital Large Cap Fund’a ADA’yı da eklediğini duyurmuştu. Fondaki kripto paraların oranları, kripto para piyasasına göre her çeyrekte yeniden düzenleniyor ve mevcut durumda fon, kripto paraların piyasa değerinin %70’ini temsil ediyor. %4’ün üzerindeki piyasa payıyla Cardano, Bitcoin (%67) ve Ethereum (%25)’un ardından fondaki üçüncü büyük kripto para haline geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano Kurucusu Sözlerini Tutmadı

Bütün bunlara rağmen projeyle ilgili eleştiriler de artmaya başladı. Charles Hoskinson bir sene önce attığı bir Tweet’inde oldukça büyük konuşarak “Ethereum Killer” ile ilgili beklentileri iyiden iyiye yükseltmişti. Akıllı sözleşmeler Cardano Blockchain’ine henüz adapte edilemedi, bir hard fork güncelleme olan “Alonzo” ile birlikte bu özelliğin ADA bünyesine katılması bekleniyor. Bu yüzden Hoskinson’un iddia ettiği merkeziyetsiz uygulamalar ADA ekosisteminde bulunmuyor.

Hoskinson bir sene önce attığı Tweet’inde şöyle demişti: “Gelecek sene bu zamanlar Cardano üzerinde çalışan binlerce merkeziyetsiz uygulama, bir dolu ilginç proje ve pek çok eşsiz kullanım imkanı olacak. 2021 yılı Cardano’nun büyümesi ve evrilmesi açısından gözlemlenmesi çok eğlenceli geçecek. ADA topluluğu yenilikler için daima hazır.”

İlgili Haber:  Cardano Kurucusu Hoskinson, ADA ile İlgili Söylentilere Çok Sert Cevap Verdi!

Hoskinson’un “yüzlerce kripto para Cardano üzerinde çalışacak” vaadi teknik olarak gerçekleşmiş olsa bile bu kripto paraların işlem hacmi sınırlı düzeylerde kaldı. Cardano ağı 7.000’in üzerinde tokene ev sahipliği yapıyor. Bunlardan ise yalnızca ikisi aylık olarak 10.000 işlem hacminin üzerine çıkmayı başarmıştı: Spacecoins ve ADAX.

Cardano ağının durumu açıklanan hedeflere ve planlara uymakta güçlük çekerken, eleştiri odaklı seslerin miktarı da artıyor. Coinmetrics kurucusu Nic Carter kendisinin “Cardano üzerinde çalışan tek bir popüler uygulama bile bulamadığını” söylerken Mike Novogratz ise ADA yatırımcılarını “tuhaf bir topluluk” olarak niteledi. Mark Cuban ise yaptığı açıklamalarında şu anda Cardano’nun nerelerde kullanıldığını merak ettiğini söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar