8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Cardano (ADA), Litecoin (LTC), NEAR – Altcoin Fiyat Analizi – 5 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının yeniden 46.000 dolar civarına giriş yapması ile birlikte kripto para piyasasında ilgi çekici gelişmeler yaşandı. Analiste göre piyasada şu anda “aşırı korku” havası sürerken Cardano ve Litecoin ise kısa vadeli teknik göstergelerinde zayıflık sergiledi.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan NEAR fiyatı ise geçtiğimiz gün etkileyici bir ralli gerçekleştirdi ve 4 Ocak tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

ADA fiyatı 27 Aralık tarihinde üç haftalık zirvesinden %19.38’lik bir gerileme yaşamış ve ayılar 1.31 dolar seviyesini test etmişti. Buna rağmen analiste göre boğalar, bu eski direnç bölgesini desteğe çevirebilmiş gibi görünüyor. Analiste göre altcoine ait en yakın direnç bölgesi, Kontrol Noktasının ve %38.2’lik Fibonacci seviyesinin yakınları olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı, son 24 saatteki %3.28’lik gerilemesinin ardından 1.31 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, fiyat hareketi ile arasındaki boğa lehine ayrışmanın (beyaz) bir yükseliş sürecine girdi ancak orta hattın üstünde tutunmayı başaramadı. Analiste göre son zamanlarda gerileme hacimlerinin yükseliş hacimlerinden yüksek olması dolayısıyla zayıf bir boğa hareketine dair ipucu bulunabilir. Buna rağmen analiste göre ADX göstergesi altcoin için zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Litecoin (LTC)

blank

Analiste göre LTC fiyatı bir ayı aşkın bir süredir 143 dolar ile 167 dolar arasında gidip geliyor. Boğalar 143 dolardaki destek noktasını yaklaşık olarak 5 aydır savunurken ayılar ise bu noktayı çok kez test etti. Analiste göre şimdi ise alçalan bir kanal formasyonundan çıkış yaşanması ile birlikte LTC için en yakın direnç noktası 50 SMA değeri olabilir.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB), Loopring (LRC) - Altcoin Fiyat Analizi - 13 Kasım

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 148.4 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise son 10 gündür orta hattın üstünde bir kapanış yapmakta zorlandı.

Near Protocol (NEAR)

blank

Aralık ayı ortalarında alçalan kanalından (sarı) bir çıkış gerçekleştiren NEAR, etkileyici bir ralli sergiledi. 20 Aralık tarihinden itibaren %113.21 yükselen altcoin, 4 Ocak tarihinde 17.38 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Analiste göre NEAR fiyatında bir düşüş yaşanması durumunda 14.9 dolar ile 15.4 dolar arası bir destek görevi görebilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 16.645 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise aşırı alış bölgesinin biraz altına indi. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin boğa lehine olduğunu ancak ADX’in ise NEAR için hafif zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar