8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Algorand (ALGO) – Altcoin Fiyat Analizi – 30 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son iki gündür kripto paraların toparlanma süreci oldukça zarar görmüşe benziyor. Bunun sonucunda da Cardano ve Polkadot gibi büyük piyasa değerli altcoinler ile birlikte Algorand da çift haneli kayıplar yaşadı.

Binance indirim kodu

Analiste göre Cardano 1.47 dolardaki desteğini dirence çevirirken Polkadot ve Algorand ise 20-50-200 SMA değerlerinin altına indi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

Analiste göre Aralık tarihinde son üç haftanın en yüksek seviyesine ulaşan ADA fiyatı son iki günde yaklaşık olarak %11.56 geriledi.

Analiste göre söz konusu düşüş, 50 SMA (gri) ve 200 SMA (yeşil) değerleriyle çakışan 1.39 dolar yakınlarındaki destek noktasında duraksadı. Analiste göre, son düşüş dalgasının gücünü gösteren OBV göstergesi de son iki haftanın en yüksek seviyesinden keskin bir düşüş gerçekleştirdi.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 1.40 dolardan işlem görüyor. Analiste göre geçtiğimiz haftadan bu yana sürekli bir şekilde alçak çukur noktaları sergileyen RSI göstergesi de ayı lehine göründü. Buna rağmen analiste göre fiyat hareketinin aynı zaman diliminde yüksek çukurlar göstermesiyle birlikte iki gösterge arasında boğa lehine bir ayrışma gerçekleşti. Analist, AO göstergesinin ayı lehine bir momentum değişimine işaret ettiğini düşünürken ADX ise ise ADA fiyatı için zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Polkadot (DOT)

blank

27 Aralık tarihinde son üç haftanın zirvesine çıkan DOT fiyatı son iki günde yükselen kama formasyonundan bir çöküş göstermesiyle birlikte %14.83 değer kaybetti.

Analiste göre altcoinin fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin altına inmesine rağmen 27.6 dolar seviyesinde bir destek buldu

Bu yazının yazıldığı anlarda DOT fiyatı 28.08 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi son 21 haftanın en yüksek seviyesine çıkmasının ardından 42 civarında seyretti. Analiste göre MACD çizgisi (mavi) de denge noktasının altına inmesiyle birlikte satış gücünün arttığına işaret etti.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Tezos (XTZ), Decentraland (MANA) - Altcoin Fiyat Analizi - 6 Aralık

Algorand (ALGO)

blank

ALGO fiyatı 2 Aralık tarihinde 2.04 dolara ulaşmasının ardından oldukça düşük bir performans sergilemişti. Bunun ardından fiyatı 1.84 dolar bandına kadar gerileyen altcoin, büyük bir değer kaybı yaşadı.

Sonuç olarak analiste göre bir ayı bayrağı oluşturan altcoin fiyatı alçalan bir kanal içerisinde (sarı) 1.39 doların da altına inmişti. Bunun ardından 20 Aralık tarihine göre %35.85’lik bir toparlanma yaşayan altcoin 27 Aralık tarihinde son üç haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Bunun ardından ise %14.07 gerileyen ALGO, yeniden 1.58 dolar altına düştü.

Bu yazının yazıldığı anlarda ALGO fiyatı 1.48 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ayı lehine olmasıyla birlikte 40 seviyesinde bulundu. Bununla birlikte, fiyat hareketinin yeni düşük seviyelere gerilemesine rağmen OBV göstergesi analiste göre kısa vadeli olarak bir destek noktası bulduğuna ve boğaların henüz pes etmediğine işaret ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar