Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – 11 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Cardano (ADA) 1.48 doların üstüne çıkmasının ardından boğa piyasasına yönelik davranışlarını sürdürdü. Ethereum’un 4.000 doların üstüne çıkması, piyasasındaki alış baskısı dikkate alındığında aslında çok da sürpriz olmadı. Son olarak ise, Polkadot mevcut fiyat seviyesinde satış sinyalleri veriyor ancak boğa yatırımcılarının bir atağıyla beraber 42.6-46.5 dolar seviyeleri direnç olmaktan çıkıp destek noktaları haline gelebilir.

blank

Cardano [ADA]

blank

blank

Squeeze Momentum Indicator (SMI) değeleri, Cardano’nun 1.48 dolar seviyesini aştıktan sonra yukarı yönlü hareketine devam etmesiyle beraber boğa momentumuna işaret ediyordu. Ana hedefler olan 2.13 dolar ve 2.37 dolar seviyeleri henüz aşılamasa da alım satım hacimleri bu yöne doğru gidildiğini gösteriyor olabilir. OBV değeri yılın başından bu yana yukarı yönlü hareket ediyor ve mevcut alış baskısı da piyasalara olumlu etki ediyor.

Mayıs ayında ADA ekosisteminde gerçekleşmesi beklenen güncellemeler ile birlikte ADA fiyatlarının ayın geri kalanında boğaya eğilimli olması mümkün olabilir. Düzeltme yaşanması durumunda hangi noktaların destek görevi göreceği henüz net olmasa da 1.48 dolar seviyesi bir süre dayanabilir gibi görünüyor.

Ethereum [ETH]

blank

Ethereum 4.000 dolar bandının üzerine çıktı ve hatta tek bir mum alevi 4.174 doları bile gördü. Ethereum’un 1.520 dolardan 2.548 dolara olan rallisi baz alındığında ve ardından gerçekleşen gerileme incelendiğinde, günlük grafikte bir dizi Fibonacci seviyesi oluşturulabilir. Bunlar %261.8’de bulunan 4.706 dolar seviyesi ve %300’de bulunan 5.106 seviyesi olabilir. Bu Fibonacci seviyelerine şu anda yaşanan rallide ulaşılma ihtimali de bulunuyor. 3.444 dolar seviyesi ise bir gerileme durumunda destek noktası olarak işlev görebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Awesome Oscillator (AO) değerindeki yükseliş de piyasalardaki güçlü alış baskını gösteriyor. ETH için AO değerinin negatif tarafa geçtiği son tarih Mart ayının sonlarıydı. Parabolic SAR değerinin noktalar ile gösterilen bölgeleri ise 21 Nisan tarihinden bu yana mumların altında kaldı, bu durum da ETH’de yaşanan büyük yükseliş trendine işaret ediyor.

Polkadot [DOT]

blank

Polkadot’ta Supertrend Indicator (SI) değeri, fiyatların 42.2 sınırına dayanmasıyla beraber satış sinyalleri vermeye başladı. Daha önce de bahsedildiği gibi DOT’un yükselmesi için iki seviyeye ihtiyaç var gibi görünüyor. Bunlardan biri 42.2, diğeri ise 46.5 dolar değerleriydi. 42.2 dolar değerinin aşılması durumunda da Supertrend Indicator göstergesi alış sinyalleri vermeye başlayabilir.

MACD değeri de orta hattın yukarısında bulunmasına rağmen histogramda yeşil barların azaldığı gözlendi. Doji mumunun oluşumundan sonra bir geriye dönüş yaşanması mevcut rallinin sona erdiğini işaret edebilir. Hacimler ve alış baskısının önümüzdeki günlerde de devam etmesi durumunda ise pozitif sonuçlar yaşanabilir. DOT’un önündeki boğa hedefleri 53 ve 57 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Not: Fiyatlar, bu yazının yazıldığı andaki değerlerdir, güncel olmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend