9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Cardano (ADA), Solana’yı (SOL) Geride Bıraktı! Peki Ama Neden?

Önemli Gelişmeler

Charles Hoskinson, Ekim Ayında yaptığı açıklamasında Plutus Application Backend programının tamamlandığını duyurmuştu. Peki bu genişleme, ADA fiyatında bir yükseliş olarak meyvesini verecek mi?

blank

Charles Hoskinson, Afrika’ya yaptığı gezisinden geri döndü ve yak sığırlarının çoğaldığını bildirdi, bununla birlikte Cardano fiyatı da bir yükseliş kaydetti. Geçtiğimiz haftalarda Cardano’yu geride bırakmalarını kutlayan Solana topluluğunun ardından şimdi ise ADA yatırımcıları tekrardan dünyanın en büyük dördüncü kripto parası olmalarının sevincini yaşıyor. Cardano fiyatı yalnızca 24 saatte %11.78 yükseldi ve bu yazının yazıldığı anlarda 2.28 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte ADA’nın toplam piyasa değeri de 75.424.313 dolara kadar tırmandı. Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda ADA ile SOL arasında yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık bir piyasa değeri farkı var. Bunun sonucunda başa baş geçen yarış ile birlikte, benzer kullanım alanlarına sahip iki kripto paraya da bir dinamizm eklendi.

blank

Cardano Neden Yükseliyor?

Tabii ki şu an herkes kendisine soruyordur, Cardano neden yükseliyor? Aslında bu, Bitcoin ve tüm kripto para piyasasının şu anda yükselişte olmasına bağlı gibi gözüküyor. Piyasanın bir şekilde pump’lanıp, yatırımcılar arasındaki iyimser tablo ile birlikte tüm tokenlerde fiyat artışı yaşanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

ADA Köprüler Kurmaya Devam Ediyor

Yükselişin bir diğer sebebi ise, Hoskinson’un 18 Ekim tarihinde de 10 dakikalık bir video ile açıklayıp Twitter üzerinde paylaştığı üzere, Plutus Application Backend (PAB) platformu hayata geçti. Bununla birlikte, bu platform sayesinde, gelecekte geliştiriciler akıllı sözleşmeler ile kolaylıkla etkileşime girebilecek. Bunun sayesinde, gelecekte tüm merkezsiz uygulamalar (DeFi uygulamaları) arasındaki köprü kurulmaları sorunsuz bir şekilde halledilebilecek. Ek olarak, yüksek talep dönemlerinde belirli Blockchain’ler arasında geçiş de mümkün olacak.

İlgili Haber:  "Neden?" Sorusu Yerine "Neden Olmasın?" Diye Sormaya Başlayan Kurumlar Bitcoin Almak İçin Yarışıyor

Ekim ayı ortasında duyurulduğu üzere, Cardano üzerinde şu anda birlikte çalışabilirlik üzerinde geliştirme süreci devam ediyor. Bu yüzden yükselişe neden olan etkenlerden biri de, bu tür güncellemelerden fayda sağlamayı amaçlayan ve bu yüzden erkenden kripto para alımı yapan yatırımcılar olabilir.

Afrika’daki Blockchain Projelerinin Etkisi

Yükselişteki üçüncü tez ise, ADA Blockchain’inin Afrika ülkelerinde gerçekleştirdiği birtakım projeler olabilir. Charles Hoskinson, Afrika ülkelerinde birkaç hafta süren bir gezi düzenlemiş ve bölgedeki yönetimler ile işbirliği yaparak dijital kimlik gibi Cardano Blockchain’i üzerinde yürütülecek birçok projenin de temelini atmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend