27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Cardano (ADA), Solana’yı (SOL) Geride Bıraktı! Peki Ama Neden?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Charles Hoskinson, Ekim Ayında yaptığı açıklamasında Plutus Application Backend programının tamamlandığını duyurmuştu. Peki bu genişleme, ADA fiyatında bir yükseliş olarak meyvesini verecek mi?

Binance indirim kodu

Charles Hoskinson, Afrika’ya yaptığı gezisinden geri döndü ve yak sığırlarının çoğaldığını bildirdi, bununla birlikte Cardano fiyatı da bir yükseliş kaydetti. Geçtiğimiz haftalarda Cardano’yu geride bırakmalarını kutlayan Solana topluluğunun ardından şimdi ise ADA yatırımcıları tekrardan dünyanın en büyük dördüncü kripto parası olmalarının sevincini yaşıyor. Cardano fiyatı yalnızca 24 saatte %11.78 yükseldi ve bu yazının yazıldığı anlarda 2.28 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte ADA’nın toplam piyasa değeri de 75.424.313 dolara kadar tırmandı. Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda ADA ile SOL arasında yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık bir piyasa değeri farkı var. Bunun sonucunda başa baş geçen yarış ile birlikte, benzer kullanım alanlarına sahip iki kripto paraya da bir dinamizm eklendi.

Binance indirim kodu

Cardano Neden Yükseliyor?

Tabii ki şu an herkes kendisine soruyordur, Cardano neden yükseliyor? Aslında bu, Bitcoin ve tüm kripto para piyasasının şu anda yükselişte olmasına bağlı gibi gözüküyor. Piyasanın bir şekilde pump’lanıp, yatırımcılar arasındaki iyimser tablo ile birlikte tüm tokenlerde fiyat artışı yaşanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ADA Köprüler Kurmaya Devam Ediyor

Yükselişin bir diğer sebebi ise, Hoskinson’un 18 Ekim tarihinde de 10 dakikalık bir video ile açıklayıp Twitter üzerinde paylaştığı üzere, Plutus Application Backend (PAB) platformu hayata geçti. Bununla birlikte, bu platform sayesinde, gelecekte geliştiriciler akıllı sözleşmeler ile kolaylıkla etkileşime girebilecek. Bunun sayesinde, gelecekte tüm merkezsiz uygulamalar (DeFi uygulamaları) arasındaki köprü kurulmaları sorunsuz bir şekilde halledilebilecek. Ek olarak, yüksek talep dönemlerinde belirli Blockchain’ler arasında geçiş de mümkün olacak.

İlgili Haber:  Amerika Seçim Sonuçlarını Beklerken Bitcoin Fiyatı 14.000 Dolar'ı Geçti

Ekim ayı ortasında duyurulduğu üzere, Cardano üzerinde şu anda birlikte çalışabilirlik üzerinde geliştirme süreci devam ediyor. Bu yüzden yükselişe neden olan etkenlerden biri de, bu tür güncellemelerden fayda sağlamayı amaçlayan ve bu yüzden erkenden kripto para alımı yapan yatırımcılar olabilir.

Afrika’daki Blockchain Projelerinin Etkisi

Yükselişteki üçüncü tez ise, ADA Blockchain’inin Afrika ülkelerinde gerçekleştirdiği birtakım projeler olabilir. Charles Hoskinson, Afrika ülkelerinde birkaç hafta süren bir gezi düzenlemiş ve bölgedeki yönetimler ile işbirliği yaparak dijital kimlik gibi Cardano Blockchain’i üzerinde yürütülecek birçok projenin de temelini atmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar