4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Cardano (ADA), Tron (TRX), DASH – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası, klasik bir boğa-ayı çekişmesine girmişken altcoinlerin fiyatlarında son derece şaşırtıcı bazı gelişmeler yaşandı.

Binance indirim kodu

Cardano son zamanlarda pek de iyi bir performans sergilemiyor. Analiste göre, ayı lehine seyrini sürdüren ADA’nın toparlanma ihtimali halen düşük duruyor. Diğer taraftan Tron ve DASH ise yukarı yönlü bir kanal içerisinde hareket etti ve kendi trend çizgilerine uyumlu seyretti. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

Cardano fiyatı 24 Kasım tarihinde son 15 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bu yazının yazıldığı anlarda ADA, 1.66 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri, 40 civarında seyretmesiyle birlikte satıcılardan yana bir tablo sergiledi. Analist, DMI değerinin ayı lehine olmasına rağmen MACD değerinin ise boğa lehine bir toparlanmaya dair ipuçları barındırdığını söyledi. Analistte göre altcoinin bir geri dönüş gerçekleştirebilmesi için boğaların yüksek hacim değerlerinde momentum kazanması gerekiyor.

Tron (TRX)

blank

Tron fiyatı, yaşadığı ralli neticesinde 15 Kasım tarihinde son altı ayın zirvesine çıkmıştı. Ancak ayılar üst kanal çizgisinden bir direnç sergiledi. Bunun sonucunda altcoinin fiyatı son 7 günde %11.1’lik bir kayıp yaşadı ve 0.099 dolardan işlem gördü.

Analiste göre TRX’in kısa vadeli teknik göstergeleri ayı lehine olsa da bir boğa geri dönüşü için de işaret veriyor. RSI değeri son 24 saat içerisinde 10 puan artarak orta hatta doğru ilerledi. Analiste göre bu yükseliş, alış momentumunda bir artışa işaret ediyor. Ayrıca analist, MACD ve AO göstergelerinin yeşil sinyaller verdiğini ve RSI değerindeki sıçramayla paralel seyrettiğini düşünüyor.

DASH

blank

10 Kasım tarihinde son iki ayın zirvesine çıkan DASH fiyatı, bunun ardından trendine uygun bir şekilde paralel çizgilerinin arasına geri döndü 18 Kasım tarihinde son altı haftanın en düşük seviyesine geriledi. Buna rağmen haftalık olarak %9.2 yükseliş yaşayan altcoin için analist, kısa vadeli teknik göstergelerin boğa momentumunda bir artışa işaret ettiğini düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda DASH fiyatı 208.6 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri yukarı yönlü seyretti ve boğa lehine bir görünüm verdi. Bununla birlikte analist, MACD ve AO göstergelerinin yeşil sinyaller vermesiyle birlikte bir toparlanma yaşanabileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar