30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Cardano (ADA), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi – 17 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fibonacci genişleme aracı kullanılarak Cardano için 2.53 ve 2.69 seviyelerinde olası hedefler görünmüş olabilir. Uniswap’ın 43-45 direncini kırması için boğa havasının gücünü arkasına alması gerekiyor. Son olarak Chainlink ise, alçalan üçgen formasyonu ile beraber %7.5’lik bir kayıp ile 50-SMA değerine gerileyebilir.

Binance indirim kodu

Cardano [ADA]

Binance indirim kodu

Haftalık olarak %36 değer artışı sergileyen ADA, piyasa değeri olarak en büyük 10 coin içerisinde en yüksek artışı gösterdi ve bu durum Cardano’nun genel kripto para piyasalarındaki havadan ayrıştığına da işaret etti. Fibonacci genişleme aracı ile şu anki ralli için potansiyel hedef bölgeleri belirlenmiş olabilir. %372.2’deki ve %361.8’deki değerler sırasıyla 2.53 dolar ve 2.69 dolara denk geliyor. Awesome Oscillator (AO) değerine göre de alış baskısının yüksek olmasıyla beraber ADA’nın rallisi uzayabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Gerileme durumunda ise bu seviyeler ayrıca birer destek görevi görebilir. RSI değerinin aşırı alım bölgesi, stabilleşme ihtiyacına işaret etti ve hacimlerde görülen düşüşle beraber aşağı yönlü hareket sinyali verildi. Yine de ADA’nın sahip olduğu kritik faktörler önümüzdeki günlerde ADA’ya destek olabilir.

Uniswap [UNI]

blank

Alçalan üçgen formasyonuyla beraber alt trend çizgisinden %8’lik bir kayıp yaşanmasıyla beraber, UNI alıcıları 35.6 desteğinde devreye girdi. Aslında bu destek, son zamanlarda yaşanan gerilemelerde de dikkat çekmişti ve yüksek kayıplar sırasında bir tür tampon bölgesi işlevi gördü. 4 saatlik grafikte, OBV’nin keskin düşüşü, boğa yatırımcılarının 43-45 direncini neden aşamadığını açıklayan ilginç bir gelişme kaydetti. Tutarlı bir alış baskısının eksikliği göz önüne alındığında Uniswap önümüzdeki günlerde 35.6 ile 44.4 arasında gidip gelebilir.

Yüksek hacimlerle birlikte gerçekleşebilecek 44.4 seviyesinin üstüne bir hamlede bir tür boğa rallisi yakalanabilir ancak UNI piyasası bu tür bir atak için hazır görünmüyor olabilir. Awesome Oscillator (AO) değerinin dalgalı eğrisi, iki tarafın da tamamen baskınlığını hissettiremediğine işaret ediyor.

İlgili Haber:  AXA Sigorta İsviçre Bitcoin ile Ödemeleri Kabul Edecek

Chainlink [LINK]

blank

Chainlink son 24 saat içinde kayıplar yaşasa da, boğa yatırımcıları 41.2 desteğini savunmayı başardı ve önemli bir gelişme olarak kayda geçti. Günlük grafikte bir alçalan üçgen formasyonu belirgin hale geldi ve bu yüzden 35.7 ile 39.1 dolar arasına doğru bir satış dalgası gerçekleşebilir.

Awesome Oscillator (AO) değeri bir dizi kırmızı bar sergiledi ve satış momentumuyla beraber LINK fiyatları 61.9 dolar kadar yüksek bir değerden 39.7 dolara düştü. MACD değeri de piyasalardaki ayı havasını doğruladı. LINK’in mevcut trendinin kırılması için 45.6 direncinin aşılması gerekebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar