28 Mayıs 2022, Cumartesi
18.5 C
İstanbul

Cardano (ADA), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: Yatırımcıların Dikkatli Olması Gereken Bölgeler Nereler? – 3 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano ve Ethereum arasındaki rekabet önümüzdeki aylarda daha da kızışabilir. ADA kısa bir süre önce aşırı negatif baskı altında bulunmasından sonra güçlü bir yükseliş göstermişti. ADA, genel kripto para piyasalarındaki yüksek volaliteye rağmen bulunduğu fiyata tutunan birkaç altcoinden biri oldu.

Binance indirim kodu

Cardano [ADA]

Binance indirim kodu

2 Haziran’da 1.83 direncini kıramayan ADA, bu yazının yazıldığı anlarda 1.77 dolar seviyesinden işlem görüyor. Görünür aralık göstergesine göre bu seviyede fazla bir alım satım aktivitesi bulunmuyor ancak fiyatlar 1.63 dolar ile 1.83 dolar arasındaki ikinci gününü de tamamladı. Piyasadaki pozitif hava, POC seviyesinin 1.23 gibi çok düşük bir seviyede olmasına rağmen, fiyatların bu bölgede kalmasını sağlamış olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ADA fiyatları 1.63 ile 1.83 dolar arasında konsolidasyon yapmışken, 50’lik hareket ortalaması da mumlara yaklaşmaya başladı. Bu bölge, fiyatların düşüşe geçmesi durumunda ek bir destek görevi görebilir. Ancak bir fiyat değişimi ihtimali, piyasaların momentumunu kaybetmesiyle beraber şu anda düşük görünüyor. Awesome Oscillator (AO) göstergesinin de 0 noktasında bulunmasıyla beraber, kısıtlı alandaki fiyat hareketlerinin piyasadaki momentumu dışarı attığı görülüyor. ADA piyasasındaki bu momentum eksikliği, konsolidasyonun sonraki seanslarda da devam edebileceğine işaret ediyor olabilir.

Uniswap [UNI]

blank

DeFi projeleri, kripto para piyasalarındaki değişen trend hareketlerine direnebildikleri için övgü konusu olmuşlardı. UniSwap’ın UNI tokeni de, kayıplarından sonra hızlıca geri sıçrayan coinlerden biri oldu. UNI, bu yazının yazıldığı anlarda 27.94 dolar seviyesinden işlem görüyor. Artan fiyat, sinyal çizgisiyle çakıştı ve bu, UNI piyasalarında boğa havasının arttığına işaret ediyor olabilir.

UNI, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 44.92 dolardan halen %38 daha düşük bir seviyeden işlem görse de, piyasalara para girişinde bir artış yaşanıyor olabilir. Chaikin Money Flow (CMF) değeri piyasalar çöktüğünde negatif tarafa geçmişti ancak şimdi pozitif bölgeye geri döndü ve keskin bir yükseliş gösterdi. RSI değeri de aşırı satış bölgesinden tırmanarak denge noktasına yakın bir yere konumlandı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Tekrardan Yukarı Sıçradı - Şimdi Ne Olacak - Destek ve Direnç Noktaları

ADA, volalitesinde bir değişiklik olmadığı sürece bu bölgeden işlem görmeye devam edebilir.

Chainlink [LINK]

blank

Birçok altcoin konsolidasyon hareketleri sergilese de, Chainlink piyasaı ayı lehine bir tabloya işaret ediyor olabilir. LINK fiyatları, 33 dolardaki direncini kırmakta başarısız olmasıyla beraber 30.51 dolardan işlem görüyor. 50’lik hareket ortalaması da fiyatların üstünde yer almasıyla beraber fiyatlardaki düşüş baskısına işaret etmiş olabilir.

Fibonacci gerileme aracıyla 30 dolar seviyesinin savunulması gereken kritik bir seviye oldıuğu anlaşılabilir. Directional Movement Index de, LINK fiyatlarının 30 dolardaki desteğini kırıp aşağı yönlü hareketler yapabileceğine dair sinyaller verdi.

+DI çizgisi 19 Mayıs’taki ani düşüşten bu yana –DI’ın altında bulunuyor. O zamandan bu yana, LINK fiyatları ne zaman yukarı yönlü bir atak yapsa anında geriye çekilmişti. Fiyatların düşüş trendiyle birlikte –DI çizgisinin de baskın olması, LINK fiyatlarının belki 23 dolardaki desteği test edeceği anlamına gelebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar