29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Cardano Beklenenden Daha Yüksek Ödül Dağıttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Cardano, geçen ay Proof of Stake tabanlı blok zincirine geçtikten sonra ödülleri dağıtmaya başladı.

Binance indirim kodu

Geçen ayın sonunda Cardano, merakla beklenen ana ağı Shelley‘i “network staking” özelliğiyle birlikte canlıya aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ödüllerin ilk günü olan 23 Ağustos’ta 7 milyon ADA (831 milyon $) dağıtıldı. IOHK, 28 Ağustos’ta, 12 milyon ADA’nın dağıtılacağını tahmin ediyor.

Cardano stake hesaplayıcısına göre, ödüller şu anda yıllık yaklaşık %5,1’lik bir getiri oranına sahip. Bu, Shelley’in piyasaya sürülmesinden önce öne sürülen %4,6 tahmininden daha yüksek.

IOHK’da Cardano ürün müdürü Aparna Jue; “işletme hissesi havuzlarına adeta atlayan ve güvenilir bir şekilde bloklar oluşturan topluluktan daha iyi bir dönüş bekleyemezdik.” şeklinde açıklamada bulundu.

Jue, halihazırda toplam 13.6 milyar ADA’ya sahip 40.221 adres olduğunu ekledi.

Proof-of-Stake blok zincirine geçiş, ağ doğrulayıcıları için bazı içsel faydalar, yani stake ödülleri ile birlikte gelir.

Pazar günkü ilk stake bildirisinden önce, ağ katılımcıları için stake teşvikleri olarak ayrılmış toplam 13.8 milyar ADA (yaklaşık 1,6 milyar $) havuzu vardı.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ilk stake ödülünün verilmesiyle her şeyin plana göre gittiğinden emin olmak için Pazar gecesi Periscope’ta bir yayın açtı.

Hoskinson, “Herkesin beklediğini aldığından emin olmak istedim, eğer herhangi bir sorun yoksa stake hesaplayıcısı doğru çalışıyor demektir.” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar