7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) ve Solana (SOL) – Altcoin Fiyat Analizi – 11 Ekim

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto paraların geneli yeşil bölgede seyretmeye devam ediyor. Küresel kripto para piyasası %0.69’luk bir yükseliş kaydederek 2.29 trilyon dolar piyasa değerine tırmansa da son 24 saatte piyasa hacmi %15.86 azaldı. Cardano pozitif fiyat hareketi sergilerken Binance Coin ve Solana ise zor günler geçiriyor gibi görünüyor. Analist Manisha Mishra söz konusu altcoinlerin fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Cardano (ADA)

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Cardano fiyatı son 24 saatte %0.34 artış yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda 2.27 dolardan işlem gördü. Analiste göre altcoin için direnç noktası 2.9 dolar civarında yer alırken Cardano’nun fiyatı ise 2.1 dolardan yatay hareket yapmaya devam ediyor. Mishra’ya göre ADA’nın teknik göstergeleri boğa lehine bir fiyat hareketine işaret etti.

Relative Strenght Index (RSI) değeri ise ADA için seansların çoğunda orta hattın üstünde yer aldı ve analiste göre bu durum momentumun alıcılar lehine olduğunu gösterdi. MACD değeri ise boğa lehine bir kesişime yaklaştı ve yükseliş trendine işaret etti. Awesome Oscillator (AO) göstergesi ise analiste göre histogramında orta boyutlu yeşil barlar sergileyerek alıcılar lehine güçlü sinyaller verdi.

Binance Coin (BNB)

26 Eylül’de dip noktasından sıçrama yapan Binance Coin (BNB), o tarihten bu yana kendi yükselen kanalının sınırları içerisinde seyretti. Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda, son 24 saatte %0.50 düşüş yaşayan altcoin, 420 dolardan işlem gördü.

Analist, MACD değerinin bu ayın başlarında boğa lehine bir dönüşüme yaklaştığını ancak bu yazının yazıldığı anlarda kırmızı sinyal barları gönderdiğini belirtti. Awesome Oscillator (AO) göstergesi ise analiste göre yeşil histogram barları ile birlikte boğa lehine işaretler verdi.

Solana (SOL)

Solana fiyatı, son 24 saatteki %3.15’lik düşüşü ile birlikte bu yazının yazıldığı anlarda 154 dolardan işlem görüyor. Analiste göre altcoin için en yakın direnç noktası 202 dolar civarında bulunuyor. Bununla birlikte bu ayın başında beri yavaş gelişim gösteren SOL fiyatı, 150 dolar bandında yatay hareket moduna geçmiş gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Avalanche (AVAX) - Altcoin Fiyat Analizi - 23 Ekim

Relative Strength Index (RSI) göstergesi aşırı satış bölgesine yakın bir yerde seyretti ve analiste göre kısa vadeli bir dönüşüm bu gösterge için mümkün olabilir. MACD göstergesi ise son seansta orta hattın gerisine düşerek analiste göre bir satış baskısı ihtimalinin göz ardı edilemeyeceğine işaret etti.

Mishra’ya göre Awesome Oscillator (AO) göstergesinin de ayı lehine olmasıyla birlikte altcoin için bir trend dönüşümü yakın olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar