27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 11 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

ADA, LINK ve TRX boğaları, analiste göre uzun vadeli destek seviyelerinin üstüne yeniden tırmanmayı başardılar.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Chainlink ise son boğa koşusuyla birlikte analiste göre %38.2’lik Fibonacci direncini aşsa da kısa vadeli göstergeleri, aynı Cardano’da olduğu gibi ayı lehine bir yönelim gösterdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Cardano (ADA)

ADAUSDT 2021 12 10 16 58 45 2048x898 1

3 Aralık tarihinde son 19 haftanın en düşük seviyesine gerileyen ADA fiyatı analiste göre, 4 saatlik grafiğinde ayı lehine bir yükselen takoz formasyonu sergiledi. Altcoin bu takoz formasyonundan beklenmedik bir düşüş yaşadı. Bu yüzden de analiste göre ADA fiyatı 1.28 dolardaki dört aylık destek noktasına kadar geriledi. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 1.30 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre RSI göstergesi ayı lehine gözüktü ancak fiyatın destek noktasından sıçrama yapması ile birlikte birtakım toparlanma belirtileri de sergiledi. Dahası, analist DMI göstergesinin ayı lehine olmakta ısrar ettiğini düşünüyor. Buna ek olarak analiste göre OBV göstergesi de geçtiğimiz haftadan bu yana düşüş eğiliminde bulunarak alış gücünün azaldığına işaret etti.

Chainlink (LINK)

LINKUSDT 2021 12 10 17 31 17 2048x898 1

3 Aralık tarihinde yükselen kanalından bir düşüş yaşayan LINK için, fiyatın yükselen bir takoz formasyonu oluşturması ile birlikte boğalar bir toparlanma atağı yaptı. Ancak altcoin fiyatı analiste göre %61.8’lik altın Fibonacci seviyesinde güçlü bir direnç sergiledi. LINK fiyatı bu seviyeden yükselen takoz formasyonundan aşağı doğru yönelim yaptı.

Bu yazının yazıldığı anlarda LINK fiyatı son 24 saatteki %7.2’lik düşüşü ile birlikte 20.06 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hattın altında seyretti ve ayı lehine bir görünüm verdi. Dahası analist, ayı lehine olan MACD çizgilerinin kısa vadede ayıların bir atak yapabileceğine dair sinyal verdiğini düşünüyor. Ancak analiste göre ADX göstergesi hafif şekilde zayıf yönelimsel trend sergiledi. Analiste göre altcoine ait en yakın direnç noktası ise 22.92 dolar seviyesi olabilir.

İlgili Haber:  Ripple (XRP) Fiyatında Durum Ne? Tablo Boğa Piyasası Lehine Devam Edecek mi?

Tron (TRX)

TRXUSDT 2021 12 10 18 24 34 2048x898 1

Tron fiyatı 3 Aralık tarihinde son 16 haftanın en düşük seviyesine düşmüştü. Altcoin boğaları 0.0899 dolardaki on haftalık destek noktasının ise korunmasını sağlamışlardı.

Bu yazının yazıldığı anlarda 0.09208 dolardan işlem gören TRX, son 24 saatte günlük grafiğinde %1.3 yükseliş gördü. RSI göstergesi orta hattın üstünde yatay hareket yaptı. Analiste göre DMI gösteregsi boğa lehine bir görünüm verirken ADX ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend