9 Ağustos 2022, Salı
25.6 C
İstanbul

Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 11 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ADA, LINK ve TRX boğaları, analiste göre uzun vadeli destek seviyelerinin üstüne yeniden tırmanmayı başardılar.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Chainlink ise son boğa koşusuyla birlikte analiste göre %38.2’lik Fibonacci direncini aşsa da kısa vadeli göstergeleri, aynı Cardano’da olduğu gibi ayı lehine bir yönelim gösterdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA)

blank

3 Aralık tarihinde son 19 haftanın en düşük seviyesine gerileyen ADA fiyatı analiste göre, 4 saatlik grafiğinde ayı lehine bir yükselen takoz formasyonu sergiledi. Altcoin bu takoz formasyonundan beklenmedik bir düşüş yaşadı. Bu yüzden de analiste göre ADA fiyatı 1.28 dolardaki dört aylık destek noktasına kadar geriledi. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 1.30 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre RSI göstergesi ayı lehine gözüktü ancak fiyatın destek noktasından sıçrama yapması ile birlikte birtakım toparlanma belirtileri de sergiledi. Dahası, analist DMI göstergesinin ayı lehine olmakta ısrar ettiğini düşünüyor. Buna ek olarak analiste göre OBV göstergesi de geçtiğimiz haftadan bu yana düşüş eğiliminde bulunarak alış gücünün azaldığına işaret etti.

Chainlink (LINK)

blank

3 Aralık tarihinde yükselen kanalından bir düşüş yaşayan LINK için, fiyatın yükselen bir takoz formasyonu oluşturması ile birlikte boğalar bir toparlanma atağı yaptı. Ancak altcoin fiyatı analiste göre %61.8’lik altın Fibonacci seviyesinde güçlü bir direnç sergiledi. LINK fiyatı bu seviyeden yükselen takoz formasyonundan aşağı doğru yönelim yaptı.

Bu yazının yazıldığı anlarda LINK fiyatı son 24 saatteki %7.2’lik düşüşü ile birlikte 20.06 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hattın altında seyretti ve ayı lehine bir görünüm verdi. Dahası analist, ayı lehine olan MACD çizgilerinin kısa vadede ayıların bir atak yapabileceğine dair sinyal verdiğini düşünüyor. Ancak analiste göre ADX göstergesi hafif şekilde zayıf yönelimsel trend sergiledi. Analiste göre altcoine ait en yakın direnç noktası ise 22.92 dolar seviyesi olabilir.

İlgili Haber:  Shina Inu (SHIB), Chainlink (LINK), VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 22 Kasım

Tron (TRX)

blank

Tron fiyatı 3 Aralık tarihinde son 16 haftanın en düşük seviyesine düşmüştü. Altcoin boğaları 0.0899 dolardaki on haftalık destek noktasının ise korunmasını sağlamışlardı.

Bu yazının yazıldığı anlarda 0.09208 dolardan işlem gören TRX, son 24 saatte günlük grafiğinde %1.3 yükseliş gördü. RSI göstergesi orta hattın üstünde yatay hareket yaptı. Analiste göre DMI gösteregsi boğa lehine bir görünüm verirken ADX ise zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar