Cardano, Coinbase Listelemesinin Etkisiyle Yükselirken; Bitcoin Kayıplarını Telafi Etmeye Çalışıyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

Bu haftaki sert kayıpların ardından piyasalar toparlanma yolunda ilerliyor ve bazı projeler kesinlikle diğerlerinden daha iyi durumda.

blank

Haberin Özeti

  • Piyasalar bu haftanın başındaki yoğun düşüş atmosferinden kurtuldu.
  • Bitcoin, Visa’nın Bitcoin cüzdanlarıyla deney yaptığı haberleri üzerine yükseldi.
  • Cardano, Coinbase Pro’ya eklenmesi üzerine önemli oranda artış yaşadı.

Kripto piyasaları düzeliyor. Kriptonun küresel piyasa değeri, haftalık en düşük seviyesi olan 1.64 trilyon Doları görmesinin ardından toparlandı ve şu anda 1.72 trilyon Dolar seviyesinde seyrediyor.

Cardano Fiyatı %20’nin Üzerinde Yükseldi

Bitcoin, hafta başında 53.000 Dolara kadar düştükten sonra şu dakikalarda 56.000 Dolar aralığında yeniden temelini buldu. Veri şirketi Nomics’e göre kripto para %1.63 arttı ve yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin yükselişine Visa CEO’su Al Kelly tarafından yapılan açıklamaların yardımcı olduğu dile getiriliyor. Fortune’un podcasti Leadership Next’de konuşan Kelly, Visa’nın bazı Bitcoin cüzdanlarıyla aktif olarak çalıştığını ve BTC’nin Visa’nın kabul edildiği her yerde kullanılmasına izin verdiğini açıkladı.

Buna karşılık, Kelly’nin yorumları dün kripto ticaret hacmi üzerinde de olumlu bir etki yaptı. Kripto para ticaretinde 193 milyar Dolarlık ticaret hacmi kaydedildi; bu %21.4’lük keskin bir artış anlamına geliyor.

CryptoQuant’tan Ki Young Yu’ya göre, Ethereum bir gecede gerçekleşen güçlü kazançların ardından sadece %0.6 küçük bir kayıp yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ancak asıl hikaye, hiç şüphesiz, Cardano’nun Coinbase Pro’da listeleneceği haberlerinin duyulmasının ardından gelişti. Kripto paranın fiyatı %20’nin üzerinde artış yaşadı.

Shelley ağ yükseltmesine doğru ilerlerken piyasa değeri listelerinde istikrarlı bir şekilde tırmanan proje, Amerikan borsası Coinbase’in ADA tokeni ticaretine izin vereceğini açıklamasının ardından üçüncü en büyük kripto para oldu.

Projenin toplam piyasa değeri, dün %1.8’lik mütevazı bir kazanç elde eden Binance Coin’in 40 milyar Dolar üzerinde yer alıyor.

Polkadot ve Uniswap Yükselirken, XRP Fiyatı Geriledi

Diğer kripto paralardan Polkadot ve Uniswap’in ikisi de %6 değer kazandı. Ripple ise piyasalar çalkalandıkça %5 düşüş yaşadı.

Wall Street’te ise fiyatlar, hafta başında belirlenen yüksek seviyelerin ardından düştü. Yatırımcılar, Federal Rezerv’in Mart ayı para politikası kararını takip edecek ve ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısını izleyecekler. ABD ekonomisinin beklenenden daha iyi toparlanmasının ışığında Fed’in teşvik paketi ile ilgili değişiklik yapıp yapmayacağı üzerinde durulacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dünyanın En Büyük Beş Kripto Borsasından Biri Olan Bybit, Kanadalı Düzenleyicilerle Mahkemelik Oldu: İşte Detaylar

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit'in "kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu" olduğunu iddia etti. Haberin Özeti OSC, Mart ayında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend