7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Cardano, Coinbase Listelemesinin Etkisiyle Yükselirken; Bitcoin Kayıplarını Telafi Etmeye Çalışıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bu haftaki sert kayıpların ardından piyasalar toparlanma yolunda ilerliyor ve bazı projeler kesinlikle diğerlerinden daha iyi durumda.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Piyasalar bu haftanın başındaki yoğun düşüş atmosferinden kurtuldu.
  • Bitcoin, Visa’nın Bitcoin cüzdanlarıyla deney yaptığı haberleri üzerine yükseldi.
  • Cardano, Coinbase Pro’ya eklenmesi üzerine önemli oranda artış yaşadı.

Kripto piyasaları düzeliyor. Kriptonun küresel piyasa değeri, haftalık en düşük seviyesi olan 1.64 trilyon Doları görmesinin ardından toparlandı ve şu anda 1.72 trilyon Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Cardano Fiyatı %20’nin Üzerinde Yükseldi

Bitcoin, hafta başında 53.000 Dolara kadar düştükten sonra şu dakikalarda 56.000 Dolar aralığında yeniden temelini buldu. Veri şirketi Nomics’e göre kripto para %1.63 arttı ve yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin yükselişine Visa CEO’su Al Kelly tarafından yapılan açıklamaların yardımcı olduğu dile getiriliyor. Fortune’un podcasti Leadership Next’de konuşan Kelly, Visa’nın bazı Bitcoin cüzdanlarıyla aktif olarak çalıştığını ve BTC’nin Visa’nın kabul edildiği her yerde kullanılmasına izin verdiğini açıkladı.

Buna karşılık, Kelly’nin yorumları dün kripto ticaret hacmi üzerinde de olumlu bir etki yaptı. Kripto para ticaretinde 193 milyar Dolarlık ticaret hacmi kaydedildi; bu %21.4’lük keskin bir artış anlamına geliyor.

CryptoQuant’tan Ki Young Yu’ya göre, Ethereum bir gecede gerçekleşen güçlü kazançların ardından sadece %0.6 küçük bir kayıp yaşadı.

Ancak asıl hikaye, hiç şüphesiz, Cardano’nun Coinbase Pro’da listeleneceği haberlerinin duyulmasının ardından gelişti. Kripto paranın fiyatı %20’nin üzerinde artış yaşadı.

Shelley ağ yükseltmesine doğru ilerlerken piyasa değeri listelerinde istikrarlı bir şekilde tırmanan proje, Amerikan borsası Coinbase’in ADA tokeni ticaretine izin vereceğini açıklamasının ardından üçüncü en büyük kripto para oldu.

Projenin toplam piyasa değeri, dün %1.8’lik mütevazı bir kazanç elde eden Binance Coin’in 40 milyar Dolar üzerinde yer alıyor.

İlgili Haber:  Dogecoin Twitter Hesabı 6 Yıl Sonra Hayata Dönüyor

Polkadot ve Uniswap Yükselirken, XRP Fiyatı Geriledi

Diğer kripto paralardan Polkadot ve Uniswap’in ikisi de %6 değer kazandı. Ripple ise piyasalar çalkalandıkça %5 düşüş yaşadı.

Wall Street’te ise fiyatlar, hafta başında belirlenen yüksek seviyelerin ardından düştü. Yatırımcılar, Federal Rezerv’in Mart ayı para politikası kararını takip edecek ve ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısını izleyecekler. ABD ekonomisinin beklenenden daha iyi toparlanmasının ışığında Fed’in teşvik paketi ile ilgili değişiklik yapıp yapmayacağı üzerinde durulacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar