7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Cardano (ADA), DeFi ve NFT Alanları İçin 100 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano ekosisteminin genişleme atakları devam ediyor ve duracağa da benzemiyor. Ağ üzerindeki projelerin geliştirilmesini kolaylaştırmak amacıyla, Blockchain şirketi EMURGO, ADA ağına yüklü miktarda yatırım yapıyor.

Binance indirim kodu

Cardano Ağındaki DeFi ve NFT Projeleri Desteklenecek

Cardano’nun ticari kolu olan şirket, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde, Cardano’nun ekosistemindeki DeFi ve NFT’ler gibi kritik alanların gelişimini hızlandırmak ve Blockchain eğitimi verebilmek amacıyla 100 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Binance indirim kodu

Yatırım kolu, bununla birlikte, ADA tarafından desteklenen ve sosyal olarak etkili girişimlerde bulunan, büyüme aşamasındaki şirketlere yatırım yapmayı amaçlıyor. Yatırım, kendi yatırım tezlerine sahip olan EMURGO Africa ve EMURGO Ventures olarak iki ayrı şekilde yapılacak. Afrika dalı, tohum finansmanı yoluyla yüzlerce bölgesel girişim şirketini destekleyecek, EMURGO Ventures ise halihazırda “gelişmiş piyasalara” odaklanacak. Şirket, Cardano temelli girişimlere ve özellikle DeFi ve NFT projeleri hazırlayan ara katman yazılımlarına sermaye sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ADA kurucusu Charles Hoskinson konuyla ilgili umut dolu bir görüşe sahip görünüyor, ünlü CEO kendisini şöyle ifade etti: “EMURGO’nun yatırımları, akıllı sözleşmeler alanındaki kapasitemizi arttırıp dünya çapında yeni işbirlikleri kurmamızı sağlayarak ADA ekosisteminin geleceğinin şekillenmesine yardımcı olacak.”

Bu ayın başlarında EMURGO, ADA’nın kendi DeFi girişim şirketi olacak olan Astarter’ın geliştirilmesine yardımcı olacak bir ortaklık anlaşmasını duyurmuştu. Cardano ağında akıllı sözleşmelerin hayata geçmesinden bu yana çok sayıda geliştirici, ağ üzerinde DeFi protokollerinin geliştirilmesini heyecanla bekledi. Bu büyük yatırım ile birlikte, ağ üzerinde geliştirme faaliyetinde bulunacak yazılımcıların bulunması daha kolay hale gelebilir.

Bununla birlikte, geliştiricileri kendisine çekmek konusunda benzer taktikler uygulaya diğer ağların varlığı sebebiyle Cardano bu alanda büyük bir rekabet ortamı ile de karşı karşıya bulunuyor. Kısa bir süre önce Ripple, XRPL üzerinde proje gerçekleştirecek NFT içerik üreticileri ve geliştiricilerine dağıtılmak üzere 250 milyon dolarlık bir “içerik üreticisi fonunu” duyurmuştu.

İlgili Haber:  Cardano Vakfı Bağımsızlığını Koruyacak

Diğer taraftan, Ağustos ayı boyunca kripto para piyasasını domine eden Solana da, bu yükselişini, ağı üzerinde piyasaya çıkan DeFi ve NFT projeleri sayesinde gerçekleştirmişti. Maymun görselleri satarak milyonlarca dolarlık gelir elde eden Solana, her geçen gün daha fazla sayıda kullanıcıyı kendisine çekmeyi başarıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar