27 Mayıs 2022, Cuma
24.9 C
İstanbul

Dogecoin, XRP ve Cardano, Bir Gecede %10’luk Fiyat Artışı Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

En büyük altcoinlerden üçü, bir gecede kayda değer kazançlar elde etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ripple’ın XRP’si son 24 saatte %11.38’lik artışla 1.15 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Alonzo yükseltmesinin bu yıl içinde yayınlanacağının duyurulmasının ardından istikrarlı bir fiyat artışı yaşayan Cardano ise son 24 saatte %5’in üzerinde yükselerek 2.12 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Sevilen kripto para Dogecoin ise %11’lik bir fiyat artışı kaydetti ve 0.29 Dolar seviyesini gördü.

Son 24 saat içinde kripto paranın küresel piyasa değeri %3.77 artarken; Cardano, Dogecoin ve XRP %10 değer kazandı.

Binance indirim kodu

XRP ve Cardano’da Fiyat Artışı

XRP, bir gecede yaşadığı %11.38’lik artışla lider konuma yer alıyor. XRP, şu dakikalarda 1.15 Dolar fiyatından işlem görüyor. 53.51 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan XRP, yedinci en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para olan Cardano ise bir gecede %5.25’lik artış yaşadı ve mevcut fiyatı olan 2.12 Dolara ulaştı. Cardano geliştiricisi Charles Hoskinson, Salı günü yaptığı açıklamada, akıllı sözleşmeleri içeren Alonzo ağ yükseltmesinin ilerleyen aylarda ağda etkin hale getirileceğini duyurdu. Bu açıklama, ADA’nın fiyatını yükselten temel etken oldu.

Başlangıçta Ethereum blok zinciri tarafından popüler hale getirilen akıllı sözleşmeler, bir banka veya komisyoncuya ihtiyaç duymadan bir blok zincirin dağıtılmış defteri aracılığıyla, pek çok finansal hizmetin gerçekleştirilmesini sağlayan ve kendi kendini yöneten finansal sözleşmelerdir. Akıllı sözleşme içeriğiyle birlikte Alonzo Yükseltmesi, değeri 110 milyar Doları aşan merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisinin bir kısmını Cardano ağına getirecek.

Dogecoin 0.30 Dolar Fiyatına Yaklaştı

Bir şaka tokeni olarak ünlenen Dogecoin de bugün önemli bir kazanç elde etti. %11’lik fiyat artışı yaşayan DOGE, 0.26 Dolardan 0.29 Dolar seviyesine yükseldi. Bu yükselişle birlikte 0.30 Dolar seviyesine bir hayli yaklaşan Dogecoin, ilerleyen saatlerde ise bir miktar geriledi ve mevcut fiyatı olan 0.28 Dolara düştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar