9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Cardano, Ethereum’u Geride Bırakmayı Başardı: 18.24 Milyar Dolarlık İşlem Hacmi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano blok zincirindeki işlem hacmi, Ethereum başta olmak üzere tüm altcoinleri geride bıraktı. Bugün itibariyle Cardano’nun tek rakibi lider kripto para Bitcoin!

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cardano blok zincirindeki işlem hacmi, Ethereum başta olmak üzere tüm altcoinleri geride bıraktı.
  • ADA’nın artan fiyatı ve işlem hacminin büyük bölümü, ağ üzerinde akıllı sözleşme özelliklerini etkinleştiren “Alonzo Yükseltmesinin” ardından kaydedildi.

Cardano (ADA) ağı üzerindeki işlem hacmi, Ethereum’un (ETH) neredeyse iki katına çıktı. ADA ve ETH arasındaki sessiz rekabet daha da sertleşecek gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

ADA’nın Tek Rakibi Bitcoin

Önde gelen kripto platformu Messari’den alınan verilere göre, Cardano ağı üzerindeki işlem hacmi bugün 18.24 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor. Lider kripto para Bitcoin’in işlem hacmi ise 21.6 milyar Dolar civarında. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum üzerindeki işlem hacmi ise 9.31 milyar Dolar olarak kaydediliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında yer alan diğer öne çıkan varlıklar arasında ise 4.5 milyar Dolarlık işlem hacmi ile Bitcoin Cash, 3.4 milyar Dolar ile Litecoin ve 1.13 milyar Dolar ile popüler şaka koini Dogecoin (DOGE) dikkat çekiyor. Bitcoin SV, Polkadot, Dash ve Ripple’ın XRP’si ise ağlarındaki kümülatif 2.84 milyar Dolarlık işlem hacmiyle listeyi tamamlıyor.

Cardano İşlem Hacmi Neden Arttı?

ADA’nın artan fiyatı ve işlem hacminin büyük bölümü, ağ üzerinde akıllı sözleşme özelliklerini etkinleştiren “Alonzo Yükseltmesinin” ardından kaydedildi. Bu, blok zincirinin, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT) gibi alanlarda Ethereum, Solana ve Binance Smart Chain gibi emsalleri ile sıkı rekabet içine girmesine katkı sağladı.

Öte yandan CoinMarketCap verilerine göre ADA, bu yıl en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu. ADA fiyatı, yılın başından bu yana %8451 oranında yükseldi. ADA’ya sahip olan kripto para cüzdanlarının %45’i yılın başından bu yana kâr elde etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar