8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Cardano Fiyatı Düşüyor: Eleştirmenler, Akıllı Sözleşme Lansmanını Hedef Alıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Arcane Assets’in CIO’su Eric Wall, “Tüm çabalarına rağmen Cardano, rakip akıllı sözleşme platformlarıyla aynı seviyede değil.” dedi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Eleştirmenler, Cardano’nun akıllı sözleşme modelinin işlevine uygun olup olmadığı konusunu tartışıyor.
  • Ağın ilk dapp’i, birden fazla kullanıcı aynı anda etkileşime girdiğinde kötü bir performans gösterdi.

Cardano’nun yerel tokeni ADA, eleştirmenlerin akıllı sözleşme test ağı hatalarını eleştirmesi ve amacına uygun olmadığı konusunda şikayet etmesinin ardından bugün %10 seviyesinde geriledi.

Binance indirim kodu

ADA Fiyatı %10 Oranında Geriledi

ADA, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasından birkaç gün sonra piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para olarak yerini sağlamlaştırmıştı. O sırada kripto para, 3.09 Dolardan işlem görüyordu; bugün ise 2.58 Dolara kadar geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano ağında uzun süredir beklenen akıllı sözleşme lansmanı, geliştiricilerin aracılar olmadan varlıkların ticaretini yapmak için merkezi olmayan finans uygulamaları oluşturmasını sağlıyor. Bu özellik, Cardano’nun piyasa lideri Ethereum gibi diğer akıllı sözleşme platformları ile mücadele etmesini de kolaylaştıracak.

Ancak eleştirmenler, Cardano’nun bu role hazır olduğundan emin değil.

Kripto fonu Arcane Assets’in baş yatırım sorumlusu Eric Wall konu ile ilgili, “Cardano, mevcut DeFi ortamı için inşa edilmedi. Şu anki haliyle, geliştiricilerin belirli türde ortak DeFi uygulamaları oluşturması için tonlarca geçici çözüm gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Cardano’daki “Eşzamanlılık” Sorunu

Eleştirilerin büyük kısmı Cardano’nun “eşzamanlılık” sorunları ile ilgili görünüyor.

Geliştiriciler, platforma ilk kez akıllı sözleşmeler getiren Alonzo test ağını piyasaya sürdükçe, aynı anda protokolle etkileşime giren birden fazla kullanıcı çeşitli sorunlar yaşamaya başladı.

Bu eşzamanlılık sorunları, özellikle de, Minswap adlı çok havuzlu merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan ilk Cardano dApp’inin test ağını planlanan zamanından önce kapatmaya zorlaması ile gündeme geldi.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 60.000 Doları Aşması İçin Hangi Seviyelerin Üzerinde Kalması Gerekiyor?

Cardano, akıllı sözleşmelerin tam entegrasyonu özelinde önemli bir mücadele verecek gibi görünüyor. Cardano yatırımcıları, bu süreç boyunca ADA fiyatının güçlü kalmasını umuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar